12 znevýhodněných studentů dostalo druhou životní šanci

Slavnostní zakončení druhého ročníku projektu Samsung Tvoje šance proběhlo v neděli 1. prosince v coworkingovém centru Opero za účasti vedení společnosti Samsung, realizátorů projektu z neziskové organizace Nadání a dovednosti a 12 znevýhodněných studentů, kteří v ročním programu intenzivně pracovali na svém osobnostním a profesním rozvoji.

„Sledoval jsem naše účastníky po celou dobu projektu a kontrast ‚před a po‘ je značný. V životě to neměli jednoduché a ještě v březnu, na začátku projektu, příliš nevěřili ve změnu. Těší mě, že jsme pomohli vyrůst dvanácti novým cílevědomým osobnostem, které mají talent a chuť se neustále zlepšovat, vidí příležitosti a chtějí je využít při vědomé volbě své kariéry. Právě v proměně myšlení našich účastníků shledávám trvalou hodnotu projektu,“ uvedl prezident společnosti Samsung Seung Joo Shin.

Studenti z Česka a Slovenska ve věku 17 až 21 let měli po celý rok k dispozici individuální rozpočet 100 tisíc Kč a především know-how a podporu kariérových poradců a expertů z oboru. Při závěrečné ceremonii každý z mladých účastníků prezentoval svoji cestu programem a nabité zkušenosti. Společně prožili sedm víkendů plných workshopů v Praze a Bratislavě, dohromady absolvovali 56 exkurzí do firem a organizací, 39 dní strávili na stážích, prošli 305 kurzy v souhrnné délce 2 668 hodin, zúčastnili se 48 konferencí a navštívili 13 různých akcí v zahraničí.

Zdroj: www.samsungtvojesance.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.