Recept na perfektní dárky pro fotografy a kameramany

Vybrat perfektní dárek pro naše přátele a rodinu může být občas ošemetná věc, nicméně pokud víte, že právě některému z nich přináší největší radost fotografování nebo natáčení, zbytek je už hračka. V současnosti je na trhu přehršel vychytávek, které jim dokážou neuvěřitelně usnadnit život, ale především – rozzářit oči pod vánočním stromkem.

1. Stabilizátor
Jedná se o naprosto univerzální dárek jak pro nadšené kameramany (kteří budou pravděpodobně potřebovat většího macka – na zrcadlovky a těžší zařízení), přes fotografy, kteří ocení naprosté zmrazení pohybu na snímcích, až po mobilní nadšence a youtubery. Nejoblíbenější značkou stabilizátorů na mobilní telefon je v současné době Feiyu. Pokud má obdarovaný zrcadlovku, nezapomeňte zjistit kolik zhruba váží a podle toho se pak ve výběru orientovat, aby byl schopen stabilizátor schopný zařízení udržet. Pro ty, kteří se chtějí stát profesionálními filmaři a myslí to s natáčením opravdu vážně, doporučuji koupit obouruční stabilizátor, tzv. Ronin.

2. Kamera, klapka, akce!
Každý správný kameraman potřebuje při profesionální práci režisérskou klapku! Stojí pár korun, určitě najde praktické využití a obdarovaného na 100% pobaví i potěší.

3. Pozadí
Jak na natáčení, tak na focení je zapotřebí pěkného pozadí. V současnosti jsou na trhu k dostání kromě drahých a velkých papírových a látkových pozadí i tzv. flat-laye. Jedná se o polyvinylové pozadí v menších rozměrech (například 100x200cm), se kterých se dá vyblbnout především při fotografování produktových fotografií nebo jídla, případě při natáčení výukových videí atp., cena je navíc také víc než příznivá.

4. Digitální rámeček
Digitální rámeček na fotografie nebo na krátká videa jistě potěší každého, ať už z rodiny nebo z kruhu blízkých přátel, a nemusí to být ani fotograf nebo kameraman sám.

5. Hrneček ve tvaru objektivu
Není nic příjemnějšího než vychutnat si ranní šálek kávy z tematického hrnečku. V současnosti jsou na trhu termohrnečky i klasické keramické kafáče ve tvaru objektivu jak značky Canon, tak Nikon. Nezapomeňte si proto před nákupem udělat detailní průzkum techniky, kterou obdarovaný používá.

6. Budiž světlo!
Ne nadarmo si fotografové i kameramani mezi sebou přejí dobré světlo místo dobrého rána. Světlo je totiž ve světě fotografie i videa poloviční úspěch a bohužel ne vždycky je ho k dostání tolik, kolik by byla potřeba. Samozřejmě, že existují profesionální záblesková (pro fotografy), ale i trvalá (pro fotografy i kameramany) světla v hodnotě několika tisíc korun, nicméně k sehnání jsou i levná, ale oblíbená a kvalitní malé LED světelné panely, která dobře poslouží jak fotografům, tak kameramanům.

7. Čistící sada
V hodnotě pár desítek, maximálně stovek korun věnujete opravdu užitečný dárek, díky kterému udrží fotograf i kameraman veškerou svoji výbavu v dokonalé čistotě.

8. Bižuterie pro umělkyni
Pokud je obdarovanou žena, určitě se porozhlédněte po špercích s foto nebo video tématikou. Na trhu najdete širokou škálu bižuterie, ať to jsou objektivové náušnice, fotoaparátový přívěsek nebo kameramanský náramek. Pokud chcete udělat opravdu velkou radost, sáhněte po šperku ze stříbra nebo bílého zlata. Motivy fotografování a filmařiny najdete dnes i u velmi renomovaných šperkařů a klenotníků.

9. Režisérské křeslo
Pokud si obdarovaný potrpí na designerské kousky a zároveň je vášnivě oddán filmařině, je jasnou volbou režisérské křesílko, které na trhu seženete v několika velikostech. Pokud navíc zvládnete ze zadní strany křesílka našít nebo nažehlit jméno obdarovaného, zazáříte pod vánočním stromkem jako nikdo jiný!

10. Výukový kurz
Chcete-li pod vánočním stromečkem opravdu zazářit, pořiďte výukový kurz – dárek, který má trvalou a obrovskou hodnotu, navíc si můžete vybrat z velkého množství témat. Dále můžete volit také mezi live kurzy, například víkendovými nebo jen několikahodinovými a mezi video kurzy na DVD nebo on-line. Z osobní zkušenosti mohu doporučit výukový kurz z řady Masterclass webového portálu Tipy jak fotit.

Zdroj: tipyjakfotit.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.