Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zdraví

Antibiotika mohou rozhodit rovnováhu střevního mikrobiomu. Podpoří vás probiotika!

Nízké teploty, velká vlhkost vzduchu a zima se zavrtává pod kůži. Den je kratší, býváme rychleji unavení i náchylnější k nachlazení. Klasický nástup zimy. Stav, kdy ulehneme, a lékař předepíše antibiotika, není nijak vzácný. Co dělat, abyste bez nepříjemných problémů zvládli období během užívání antibiotik i po něm?

Vsaďte na probiotické přípravky s vysokým počtem probiotických kmenů, které velmi účinně pomohou doplnit prospěšné bakterie, jež antibiotika vymýtila. S jejich užíváním nečekejte, až na sobě pocítíte projevy nerovnováhy střevního mikrobiomu. Dlouhodobá podpora pomáhá udržovat střevní mikrobiom v rovnováze a je potom menší šance, že ho rozhodí užívání antibiotik.

Antibiotika jsou zázračný lék, který již zachránil stovky milionů životů. Spolu s patogeny ale bohužel ničí také „přátelské“ bakterie, které se přirozeně vyskytují v našich střevech. Výsledkem narušení jejich rovnováhy mohou být různé střevní obtíže. Pravděpodobnost, že nastanou, je vyšší při užívání širokospektrých antibiotik předepisovaných při respiračních onemocněních a roste přímo úměrně i s délkou jejich užívání. Pro organizmus, který je již oslaben bojem s nemocí a užíváním antibiotik, jsou trávicí obtíže velmi vyčerpávající. Narušení přirozené rovnováhy střevního mikrobiomu může vést k prodlužení délky rekonvalescence. Obnova rovnováhy je přitom náročná, a proto je dobré se snažit, aby k narušení vůbec nedošlo užíváním kvalitních probiotických přípravků.

Biopron Premium 9 s devíti probiotickými kmeny je nejsilnější v řadě přípravků Biopron bude podporovat obnovu Vaši střevní mikrobioty během a po ukončení užívání antibiotik. Nezapomeňte, že je vhodné začít je užívat hned s předepsanými antibiotiky a pokračovat nejméně týden po ukončení antibiotické léčby. Koupíte v lékárnách za doporučen ou cenu 299 Kč. www.biopron.cz

Základ zdravotního stavu člověka leží ve střevech. Pokud je rovnováha střevní mikrobioty nějak narušená, organismus na to přirozeně reaguje. Nerovnováha střevní mikrobioty se může projevit trávicími obtížemi a znamená také další zatížení organismu v období rekonvalescence. V takovém případě je vhodné zařadit do jídelníčku probiotické přípravky s vysokým počtem probiotických kmenů, která do střev pomohou vrátit prospěšné bakterie. V trávicím traktu se vyskytuje střevní mikrobiom, jehož rozmanitost a rovnováha je u každého jedinečná. Čím více bakteriálních kmenů obsahují probiotické doplňky stravy, tím větší šance je, že se nám podaří doplnit a obnovit přirozenou bakteriální rovnováhu v našich střevech.

Cesta, jak posílit obranyschopnost v rizikovém období a do nemoci vůbec nespadnout, spočívá jistě v prevenci. Otužujte se, pokud to momentální zdravotní stav dovolí, navštěvujte saunu, udržujte se v teple, konzumujte dostatek ovoce a zeleniny doplněné o kvalitní doplňky stravy. Dopřejte si třeba pořádnou porci polévky z kysaného zelí, které je bohaté na vitamin C, a navíc příjemně prohřeje, stejně jako poctivý vývar, jenž může obsahovat hodně minerálů, zejména hořčík, fosfor, vápník a železo. Doba nachlazení, chřipek a angín je tu, proto je důležité být připravený a nepodcenit ani prevenci, ani následnou léčbu.

Zdroj: www.biopron.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *