Nová jednorázová 100 % přírodní brčka Bamboo aneb zbavme se zbytečných plastů

Firmy už nyní hledají do svých podniků náhradu za plastová brčka, jelikož od roku 2021 budou všechny jednorázové plasty v Evropské unii zakázány a tato brčka jsou odpověď na jejich volání.

Brčka BAMBOO z rostlinných vláken jsou od výroby až po likvidaci na 100% ekologická, jednorázová a funkční. Díky inovativní technologii zpracování bambusu za sucha, mají pevnou strukturu a nerozpouští se v drincích. Po jejich použití je můžete s klidem vyhodit do běžného odpadu, kompostovat nebo třeba zahrabat na zahradě. V běžných podmínkách se začínají rozkládat již 45. den. Obsahují pouze bambusová vlákna a přírodní škrob. Neobsahují žádný ze sedmi druhů plastů, včetně v dnešní době rozšířeného PLA. Jsou testovaná a certifikovaná.

Brčka pochází z Tchaj-wanu odkud jsou dovážena lodní a pozemní dopravou do České republiky. Každé brčko začíná sběrem bambusu, jeho rozřezáním a následným rozemletím. Po více než 30 letech zkušeností s technologii zpracování a tvarování suchých rostlinných vláken bylo vyvinuto nejlepší řešení, které nahradí plastové výrobky na jedno použití.

Společnost BAMBOO Europe usiluje, aby s pomocí této unikátní technologie se v budoucnu nahradilo veškeré jednorázové nádobí.

Zdroj a foto: Bamboo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.