Čeští házenkáři na cestě za snem. Euro 2020 vrcholí na Sport1 a Sport2

Čeští házenkáři si na Euru 2020 vybojovali postup ze základní skupiny a zařadili se mezi šestnáct nejlepších týmů Evropy. Nyní ovšem musí projít nástrahami vyrovnané čtvrtfinálové fáze, plné elitních výběrů a těch nejvýraznějších hvězd starého kontinentu. Stanice Sport1 a Sport2 přináší každý gól, každý zákrok a každou minutu českého úsilí ve svých exkluzivních přímých přenosech a k tomu vydatnou porci zápasů ostatních týmů na šampionátu.

Po senzačním úspěchu na Euru 2018, kde se český tým umístil na skvělém šestém místě a reprezentant Ondřej Zdráhala se stal s 56 góly nejlepším střelcem turnaje, vstoupil reprezentační výběr do akce s pokorou, ale velmi odhodlaně. V prvním utkání sice podlehl po bojovném výkonu domácímu Rakousku, se Severní Makedonií si ale dokázal poradit a udržel si reálnou šanci na postup. Tu pak stvrdil po zodpovědném výkonu v posledním skupinovém utkání s Ukrajinou, kterou dokázal porazit 23:19.

Již tuto sobotu čeká výběr Jana Filipa klíčový souboj s Běloruskem od 16:00 na Sport1, následně se český výběr utká v hlavní fázi turnaje ještě s Chorvatskem (20.1. od 16:00 na Sport2), Německem (22.1. od 20:30 na Sport2) a popere se o vysněný postup do semifinále.

Českou reprezentaci tak čekají skvělí soupeři, jejichž kádry jsou plné těch nejzářivějších hvězd. V dresu úřadujícího šampiona Španělska působí například zkušený Daniel Sarmiento nebo pivotmani Julen Aguinagalde a Joan Cañellas. V reprezentaci Chorvatska pak nepřestává udivovat Luka Cindrič, Němci se mohou opřít o úderné duo Kastening a Kohlbacher a tak bychom mohli pokračovat, ale je to především o kvalitě a týmovém duchu českého výběrů, aby se probojoval na turnaji co nejdál.

Symbolem české reprezentace jsou jednoznačně zkušení hráči Martin Galia, který i ve čtyřiceti letech podává v brance národního týmu excelentní výkony a veterán z Wisly Plock, Ondřej Zdráhala, který na posledním evropském šampionátu příjemně překvapil ziskem titulu pro nejlepšího střelce turnaje

„Čeští házenkáři opět prokazují, že jsou na vzestupu a my věříme, že se mohou dostat na turnaji daleko. Špičková házená se stala již nedílnou součástí našeho programového portfolia a jsme rádi, že opět můžeme divákům nabídnout zážitek z tohoto krásného sportu na absolutně nejvyšší úrovni. Navíc můžeme fandit i českému týmu.”, hodnotí Marcel Mareš, Country Manager AMCNI CZ & SK.

Kromě bohatého házenkářského menu televizní program stanic Sport1 a Sport2 nabízí také přenosy z dalších atraktivních sportovních událostí a vrcholných soutěží jako jsou Formule1, hokejové KHL, SHL, CHL a slovenská Tipsport liga, portugalská nejvyšší fotbalová soutěž Liga NOS, turecká Süper Lig, NFL, tenisové turnaje okruhu ATP250 či vybrané elitní boxerské galavečery.

Zdroj a foto: AMC Networks International

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.