Nové zimní Chef Menu reaguje na gastronomické trendy: Do popředí se dostává kachní maso a plně vegetariánská nabídka řady Fit Calories!

Historicky už dvacáté první Chef Menu, které Bageterie Boulevard připravuje s vyhlášenými šéfkuchaři, právě odstartovalo. Tentokrát inspirováno Pyrenejemi. Sestavil jej známý šéfkuchař Jean-Paul Manzac, šéfkuchař Corinthia Hotelu Praha. V novém „horském“ menu hrají hlavní roli kachní a vepřové, ale nechybí ani kompletně vegetariánská nabídka z řady Fit Calories pro ty, kteří se rozhodli konzumaci masa omezit úplně.

Oblast Pyrenejí, odkud Bageterie čerpala inspiraci, je opravdový sytý a poctivý kulinářský ráj. Jedna ze základních surovin, bez kterých se tato kuchyně neobejde, je kachní maso na jakýkoli způsob. A to nechybí ani v novém Chef Menu. Recept vytvořený přímo na zimní splín přináší Gaskoňská bageta, kde jsou hlavní surovinou pomalu pečená kachní stehna, dále šalotková marmeláda, jemný francouzský sýr Tomme Noire a nakonec jemně štiplavá rukola plná vitamínů. Svou sytost dokazuje i druhá hlavní bageta s názvem Pepito. Nabízí kousky vepřové panenky kombinované s grilovanými paprikami, salámem chorizo, ovčím sýrem a baby špenátem. Korunu všemu dává neotřelý šafránový dresink. A nebylo by to zimní menu, kdyby v něm nebyla vydatná teplá polévka. Tou je polévka Baratzuri. Jedná se o krémovou polévku z restovaného česneku s křupavými krutony s tymiánovým olejem a lehce pálivého chilli.

Horalové z Pyrenejí však zvládnou i odlehčenější menu, a tentokrát čistě ve vegetariánské podobě. I méně kalorií si stále může udržet spoustu chuti, to dokazuje zimní menu Fit Calories v podobě Pyrenejského wrapu. U něj se snoubí chutě avokádové salsy, sýru Tomme Noire, rajčat a salátového mixu. Chybět samozřejmě nesmí ani oblíbený dýňový chléb pečený přímo v Bageterii, do kterého se schoval Kozí sýr a pinie. Kromě těchto dvou hlavních ingrediencí se zrajícím kozím sýrem náramně ladí netradiční zázvorová červená řepa, crème fraiche a rukola.

Zimní Pyrenejské Chef Menu sestavil rodák přímo z francouzského Gaskoňska Jean-Paul Manzac. Ten se sice v podhůří Pyrenejí narodil, ale už dvacet let žije v Česku. K vaření a kvalitním lokálním surovinám si pak budoval vztah už od raného mládí. „Absolvoval jsem kuchařské lyceum, ale základy vaření mi dala už moje maminka. Chodili jsme na místní trhy a vařili z lokálních surovin, a to takřka každý den. Proto mi je i filozofie Bageterie Boulevard, kdy se snaží lidem zprostředkovat vysokou gastronomii založenou na kvalitních lokálních surovinách, velmi blízká,“ popisuje šéfkuchař. V Praze provozoval francouzskou restauraci i moderní brasserii, s níž tři roky po sobě získal michelinského Biba. Nyní jako šéfkuchař Corinthia Hotelu Praha vede tým 34 šéfkuchařů.

Zdroj a foto: www.bb.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.