Osud světa v pandích tlapkách v nové sérii seriálu Kung Fu Panda: Tlapky osudu

Animovaný příběh pandy Po, která se stala mistrem bojových umění, dělá radost malým i velkým divákům již deset let a dočkala se filmového i seriálového zpracování. Třetí sezónu oblíbeného seriálu Kung Fu Panda: Tlapky osudu, přináší nové postavy i dobrodružství. Nové pandí příběhy sledujte na televizní stanici Minimax od 31. ledna ve 21:20 hod.

Když čtyři malé pandy narazí na tajemnou jeskyni pod pandí vesnicí a náhodou nasají sílu čchi od starých a silných bojovníků kung-fu, známých jako Čtyři souhvězdí, musí naplnit poslání – zachránit svět před špatnou sílou. Mezitím se Po setká se svou zatím největší výzvou – naučit partu nezbedných dětí, jak s nově získanými schopnostmi zacházet.

Ústředním bodem nové série jsou nové postavy a talentovaní umělci, kteří jim propůjčují hlasy. Čtyři nováčci jsou děti z pandí vesnice – někteří z nich sní o tréninku pod legendárním Poom a další jsou jen „do počtu“. V jejich čele je energická Na Hai. Jejím velkým snem je stát se mistryní kung-fu a to co se jí nedostalo v zručnosti, nahrazuje odhodláním a odvahou. Její bratr – dvojče Bao je nezbedník, který zbožňuje kanadské žertíky a je magnet na problémy. Čtveřici doplňuje nekonvenční budoucí kung-fu bojovnice Jing a Fan Tong, milý a oddaný přítel, který mimochodem drží rekord za to, že je největším dítětem, jaké se kdy v pandí vesnici narodilo. Jejich odlišné osobnosti, které se často dostávají do konfliktů mezi sebou navzájem, s Poom i dospělými, pomáhají vykreslit každou dětskou vlastnost a zároveň slouží jako kontrast k neuvěřitelným silám, kterými disponují.

Po a děti chtějí porazit svého zkorumpovaného učitele Jindiaa, který je posedlý touhou získat mocnou temnou čchi. Na to budou muset použít kombinované síly Čtyř souhvězdí – Modrého draka, Černé želvy, Bílého tygra a Červeného fénixe, založených na tradiční čínské astronomii.

Co (ne)víte o pandách?
• Na rozdíl od animovaného Poa jsou pandy ve volné přírodě spíše líná zvířata – tráví až 14 hodin denně spánkem, zbytek času jim zabere hledání a konzumace potravy;
•  Panda velká je symbolem Světového fondu na ochranu přírody (World Wildlife Fund, WWF);
• V důsledku zvyšujícícho narušování jejich přirozeného prostředí a velmi slabé porodnosti (v zajetí i v přírodě) patří k ohroženým druhům;
• Darování pand velkých americkým a japonským ZOO tvořilo důležitou součást diplomacie Čínské lidové republiky v 70. letech 20. století a tvořilo první kulturní výměny mezi ní a západem. Dnes se už k diplomatickým účelům nepoužívají, místo toho je Čína začala pronajímat na 10 let. Obvyklá taxa je 1 000 000 $ za rok a podmínka, že jakékoliv narozené mládě automaticky připadá Čínské lidové republice;
• Panda vypadá na obrázcích rozkošně, je však mnohem větší, než si myslíte. Dospělá panda váží více něž 45 kilogramů a může dorůst až do 1,5 metru.

Seriál Kung-fu panda: Tlapky osudu startuje 31. ledna ve 21:20 hod. na televizní stanici Minimax.

Zdroj a foto: Minimax, AMC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.