Lidé přispívají na charitu i přes Aukro, prodala se například korunka české miss

Lidé dávají stále více peněz do charity. Na dobrou věc jsou ochotni přispět tisíce i desetitisíce korun. Například korunka České Miss z roku 2008 Elišky Bučkové se loni vydražila za 140 400 Kč. Přes největší tuzemskou internetovou aukční síň Aukro šlo loni na charitu celých 2,44 milionu korun.

Přispět na charitu je záslužná věc. Přes Aukro se takto loni realizovaly desítky aukcí. Charitativním aukcím odpouštíme veškeré poplatky za vystavení a provizi s tím spojenou. Některé významnější aukce podporujeme i na sociálních sítích a jinde,“ uvedl Pavel Krejčíř ze společnosti Aukro.

Příkladem úspěšné dlouhodobé charitativní akce je projekt Kola pro Afriku. Stejnojmenná organizace, která se pomocí dětem na tomto kontinentě zabývá, loni přes internetové tržiště získala bezmála 1,5 milionu korun za aukci celkem 1 044 položek. Organizace dováží bicykly do afrických zemí, což umožňuje tamním dětem dostat se snáze do škol. Ročně jde o stovky kol. „S organizací Kola pro Afriku spolupracujeme dlouhodobě a samozřejmě i jim aukční poplatky odpouštíme,“ uvedl Pavel Krejčíř.

Také korunka bývalé české miss Elišky Bučkové se prodala pro dobrou věc. Peníze šly na podporu Komplexního onkologického centra Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. V součtu s dalšími 12 položkami šlo nakonec o celkem 170 000 korun. Značný zájem tradičně panuje též o podepsané dresy sportovců, případně i další sportovní artefakty. Například aukce čtyř podepsaných dresů fotbalistů SK Slavia Praha, kteří je věnovali zakladatelce módní značky Alex by Gianni, vynesla více než 95 000 korun. Největší zájem byl o dres špílmachra Slavie Tomáše Součka s cenou 34 866 Kč. Veškeré vybrané peníze byly věnovány předčasně narozeným dětem a jejich rodinám.

Se sportovními akcemi se charita snoubí poměrně často. Například při loňském futsalovém Davi cupu se vybralo 43 000 korun. Veškerý výtěžek byl věnován na léčbu Davidu Novotnému, který je po vážné autonehodě upoután na invalidní vozík. Mezi jinými se vydražily například kopačky a rukavice fotbalového brankáře Tomáše Koubka za 4 250 Kč nebo podepsaný dres Jaromíra Jágra za 4 100 Kč.

Zdroj a foto: aukro.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.