Chcete designovou koupelnu? Ani nízký rozpočet nemusí být překážkou!

Koupelna je místem, ve kterém lidé každý den tráví hodně času. Proto je potřeba, abyste s jejím vzhledem byli maximálně spokojeni. I v případě, že disponujete jen omezenými financemi, se však nemusíte smířit s tím, že nebudete mít dlažbu a obklady, které jste si vysnili. I s nižším rozpočtem můžete mít kvalitní designovou koupelnu, která ohromí jak vás, tak všechny vaše návštěvy. Jen je potřeba vybírat chytře. Následující řádky napoví, jak na to.

Nebojte se výprodejů, myslete však na rezervu
Pokud chcete obklady či dlažby za opravdu zajímavou cenu, nebojte se zamířit i mezi zboží ve výprodejích. Prodejci totiž materiály objednávají i na velké zakázky ve velkém množství a není vždy možné odhadnout, kolik dlažby se opravdu prodá. „Ve výprodejích pak může člověk narazit i na série obkladů nebo dlažeb, jejichž výroba již byla ukončena. Výrobce může nabídnout odprodej celého zbytku zboží s velkou slevou. A tak se může stát, že narazíte například na elegantní obklad Bamboo v tmavém odstínu, který pořídíte již za 95 Kč za metr čtvereční, dodává jednatel firmy M.B.KERAMIKA Martin Bezděk. Zejména u nákupu materiálu ve výprodeji však myslete na to, že je vždy potřeba počítat s dostatečnou kusovou rezervou. Nikdy nevíte, co se může při samotné realizaci stát, a není nic horšího než shánět materiál, který není dostupný nebo se nevyrábí.

Zaměřte se na importéry
Přímí importéři obkladů a dlažeb mají tu výhodu, že mohou lépe pracovat s cenou zboží. Jelikož komunikují přímo s výrobci, mají možnost například při ukončení výroby konkrétních sérií obkladů a dlažeb získat výhodné nákupní podmínky. Výjimkou tak nejsou ani doprodeje s 50 až 70% slevou, přičemž kvalita zůstává nezměněna. U takto vysoké slevy si však pohlídejte důvěryhodnost obchodníka, u něhož chcete nakupovat. U zprostředkovatelů, kteří ke zboží přičítají ještě svou marži, jsou takto vysoké slevy nepravděpodobné a nedůvěryhodné. Často se jedná o méně kvalitní zboží nebo zboží druhé jakosti. Stává se i to, že prodejce uměle navýší cenu před samotnou slevou, proto buďte při nákupu pozorní.

Ptejte se na vše, co vám není jasné
Základním doporučením spojeným s výběrem dlažeb a obkladů, je ptát se na vše, co vám není jasné. Zjistěte si od prodejce důvod, proč bylo například konkrétní zboží zlevněno, jestli se jedná o doprodej, jestli se nejedná o zboží druhé jakosti a podobně. U spolehlivých prodejců vždy existuje možnost říct si o nabídku zlevněných obkladů a dlažeb, a to jak prostřednictvím webových stránek, tak na prodejně. Zadáte si konkrétní požadavky na design i cenu, díky čemuž získáte konkrétní možnosti přímo pro vás. „Pro ty, kdo chtějí, je k dispozici i online chat, v němž je možné se společně s odborníkem zorientovat v aktuální nabídce a vybrat zlevněné zboží na míru všem požadavkům. Navíc tak lidé ušetří i čas strávený návštěvou pobočky,“ říká Martin Bezděk. Třeba tak narazíte i na levnější produkty, kterých byste si sami nevšimli. Když budete mít štěstí, může se stát, že vám prodejce nabídne zboží za lepší ceny, než byste našli v běžné nabídce. Dlažby, obklady i velkoformáty se tak pro vás mohou stát dostupnější.

Nikdy nešetřete na řemeslnících
Méně peněz můžete utratit například za materiál a další nezbytnosti, které se s ním pojí. I když se dá ušetřit i na práci, nelze tento přístup doporučit. Zejména u větších formátů obkladů a dlažeb je potřeba, aby byli řemeslníci opravdu zkušení, a to nejen proto, že rozbitím větší dlaždice je škoda vyšší. Je to i z toho důvodu, že velké formáty jsou náročnější na pokládku i na přípravu dokonale rovného podkladu,“ popisuje jednatel firmy M.B.KERAMIKA Martin Bezděk. V případě špatného provedení se vám tak náklady na opravu mohou ve finále vyšplhat na mnohem vyšší částku, než by byla platba zkušenému řemeslníkovi. Obecně lze říct, že za nižší cenu se dá očekávat i horší kvalita odvedené práce. Snažte se tedy raději chytře ušetřit na obkladech a dlažbě než na samotné realizaci pokládky.

Načasujte správně svůj nákup
Ještě před tím, než vůbec začnete zvažovat pořízení nových obkladů a dlažeb, je důležité zamyslet se, jestli je pro nákup ta správná chvíle. I když firmy přidávají do svého sortimentu nové produkty po celý rok, přece jen existuje zlomové období, o kterém byste měli vědět. Je jím největší veletrh obkladů a dlažeb Cersaie, který se koná každoročně v září v italské Boloni. Po něm, konkrétně od listopadu do ledna, přibývá na trhu nejvíce produktů. Výrobci obvykle představují novinky například z kategorie velkoformátů, luxusních obkladů a vnitřních i venkovních dlažeb, zároveň ale snižují ceny u starších sérií.

Zdroj a foto: M.B.KERAMIKA

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.