Výstava Obrazy Josefa Synka

Předsálí Divadla Viola v centru Prahy je nejen příjemným místem k posezení, ale především dějištěm pravidelných výstav děl renomovaných umělců. Od 3. do 29. února svou tvorbu na výstavě Obrazy představí Josef Synek.

Josef Synek (1944) se narodil, žije a pracuje v Blatné, kde se soustředěně věnuje malbě, kresbě, grafice a kovové plastice. V roce 1989 se stal spoluzakladatelem skupiny Kruh 89 a o rok později členem Asociace jihočeských výtvarníků. Své práce, které jsou zastoupeny v galeriích a četných soukromých sbírkách, s úspěchem prezentoval na mnoha výstavách doma i v zahraničí.

Josef Synek při tvorbě spoléhá především na vlastní prožitky, představy a snění. Malování je náplní jeho života. Jak poznamenal v katalogu k jedné z výstav: „Je to moje radost i zármutek, je to moje hledání ztraceného ráje, moje stopa v písku, moje hra s tvary a barvami, můj životní postoj, moje snění, moje volání a naslouchání.“

Výstava Obrazy je v Divadle Viola přístupná v hracích dnech – v pondělí až pátek od 9.30 do 19 a v sobotu od 14 do 19 hodin.

Zdroj a foto: www.divadloviola.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.