46. ročník MFF EKOFILM se otevírá filmařům celého světa!

EKOFILM, který pořádá Ministerstvo životního prostředí, hledá už bezmála půl století ty nejpoutavější filmy o přírodě. „Je jedno, jestli je film z Afriky, Asie nebo Milovic. Nás zajímají silné příběhy, filmařské výpovědi, které dokáží lidem představit problémy v životním prostředí nebo přírodu v celé jejich složitosti, kráse či tragičnosti,“ říká dlouholetý prezident festivalu Ladislav Miko a dodává: „Právě filmy mohou přinést nové podněty, nápady i neotřelé pohledy z celého světa.“

Hlavní téma festivalu pro rok 2020 je UDRŽITELNOST a soutěžními kategoriemi jsou KRÁSY PŘÍRODY, KRÁTKÉ FILMY (filmy se stopáží do 30 minut) a STŘEDOEVROPSKÉ FILMY (Střední Evropou se pro účely této kategorie rozumí Německo, Švýcarsko, Lichtenštejnsko, Rakousko, Slovinsko, Maďarsko, Česko, Slovensko, Polsko).

Nejstarší filmový festival filmů o přírodě v Evropě otevírá registraci do 46. soutěžního ročníku ? Chcete vidět v říjnu 2020 svůj film v některé ze soutěžních sekcí prestižního mezinárodního festivalu? ? Přihlaste ho na https://filmfreeway.com/EkoFilm-556504. Soutěžit se bude v kategoriích Krásy přírody ?, Středoevropské filmy a Krátké filmy. Předávat se bude i Cena prezidenta festivalu?. Grand Prix ? festivalu udělí ministr životního prostředí Richard Brabec Ministerstvo životního prostředí—-Want to see your movie at the Europe´s oldest international environmental film festival? ? ? Would you like to win a prestigious international award? ? So don't forget to submit your film to #EKOFILM2020 in BRNOmycity, Czech Republic. Call for submission is here! You can submit your movie in the competition section until the end of April! The best movies will compete in three categories: Beauty of Nature, Short Films, Central European Film ?=>> Submit your movie on https://filmfreeway.com/EkoFilm-556504Member of the Green Film Network

Zveřejnil(a) EKOFILM dne Sobota 1. února 2020

MFF EKOFILM se uskuteční ve dnech 14.–17. října 2020 v Brně. Mimo jiné například na náměstí Svobody, v kině Scala nebo v prostorách Masarykovy univerzity. Přihlásit se mohou dokumentární, hrané, animované i experimentální filmy z celého světa. Až do konce dubna tak mohou autoři filmů učinit prostřednictvím portálu filmfreeway.com.

Program festivalu tvoří mezinárodní soutěž 25 filmů s ekologickou tématikou a doprovodné akce (nesoutěžní filmy, koncerty, besedy, prezentace, workshopy…). Přihlášené filmy bude posuzovat odborná výběrová komise, která do 30. 6. 2020 většinovým hlasováním rozhodne o zařazení filmů do festivalové soutěže. V případě, že bude film vybrán, bude přihlašovatel okamžitě obeznámen.

Zveřejnil(a) EKOFILM dne Sobota 1. února 2020

Slavnostní vyhlášení vítězných filmů a předání cen proběhne dne 16. 10. 2020 v Brně. Na festivalu uděluje mezinárodní porota následující ceny:

  • Cena ministra životního prostředí – Hlavní cena za nejlepší film festivalu
  • Cena prezidenta festivalu
  • Nejlepší film kategorie Krásy přírody
  • Nejlepší film kategorie Středoevropské filmy
  • Nejlepší film kategorie Krátké filmy

EKOFILM je mezinárodní filmový festival o životním prostředí, přírodním a kulturním dědictví. Širokému okruhu diváků přináší nejnovější poznatky o stavu přírody a životního prostředí v různých zemích světa a v mnoha případech i fakta o řešení závažných kauz. Na mezinárodní úrovni získává EKOFILM stále vyšší ohodnocení. Patří k nejstarším festivalům environmentálního zaměření na světě, je významnou platformou pro setkávání široké veřejnosti s filmovými tvůrci, odbornou veřejností a státní správou. Festivalu se účastní řada zahraničních odborníků.

Zdroj: https://www.ekofilm.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.