Budoucnost mění tvar aneb nový telefon Samsung Galaxy Z Flip nabízí unikátní uživatelské rozhraní

Společnost Samsung Electronics představila 11.2.2020 model Galaxy Z Flip, nový a převratný skládací chytrý telefon. Galaxy Z Flip je odvážný a stylový, určený pro ty, kteří se rádi vyjadřují prostřednictvím nejmodernějších technologií. Telefon se skládacím skleněným displejem, jaký svět ještě neviděl, doslova ohýbá fyzikální zákony – displej s úhlopříčkou 6,7 palce se ve složeném stavu vejde do každé dlaně[1]. Mezi další přednosti patří originální konstrukce skrytého kloubu a zbrusu nové, na míru dělané uživatelské rozhraní. Díky němu s modelem Galaxy Z Flip můžete dokumentovat, sdílet a zažívat svět kolem sebe, aniž byste k tomu potřebovali ruce. Takhle vypadá stylový a originální začátek nové dekády, která bude patřit skládacím chytrým telefonům.

Model Galaxy Z Flip bude k dispozici v České republice u vybraných prodejců elektroniky od 21. února. K dispozici bude ve dvou barevných provedeních: Černá (Black Mirror) a Fialová (Purple Mirror). Zákazníci si mohou telefon předobjednat už dnes od 20:30 hodin za doporučenou maloobchodní cenu 38 990 Kč. Za tuto cenu však zákazník získává nejenom samotný telefon, ale také speciální pojištění náhodného poškození. Samozřejmostí je pak prémiový servis Moje Galaxy, který nabízí například speciální infolinku nebo bezplatné vyzvednutí poškozeného telefonu u zákazníka a zapůjčení náhradního přístroje po dobu záruční opravy.

Kupující se v případě koupi Galaxy Z Flip distribuovaného v ČR společností Samsung Electronics Czech and Slovak nemusí bát náhodného mechanického poškození telefonu ani náhodného poškození vnikem kapaliny, například prasknutí displeje. Součástí kupní ceny telefonu je totiž roční pojištění, díky kterému má zákazník nárok na jednu pojistnou událost se spoluúčastí pouze 2 799 Kč. Podmínkou je registrace zařízení na stránkách www.samsung.com/cz/support/galaxy-premier-service nebo skrze infolinku 800 726 786 do 30 dnů od nákupu.

„Nadšené přijetí modelu Galaxy Fold nám v Samsungu vlilo novou krev do žil. Galaxy Z Flip je další důležitý krok – postupně budujeme novou třídu skládacích smartphonů a přinášíme zákazníkům nové tvary, nové displeje a především úplně nové mobilní zážitky,“ prohlásil TM Roh, prezident a ředitel divize mobilních komunikací Samsung Electronics. „Díky jedinečnému skládacímu provedení mění Galaxy Z Flip definici mobilních zařízení a toho, co uživatelům dokážou nabídnout.“

Další krok ve skládací éře
Kategorii skládacích telefonů započal model Galaxy Fold, s ním začala nová éra. Galaxy Z Flip představuje krok do nové dekády. První model řady Z je průkopníkem nové třídy přístrojů a pádným důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí opravdu vážně. Díky němu je jasné, že naše nové technologie a tvary budou uživatelům přinášet nevídané zážitky a potěšení i v dalších letech.

Moderní design i technologie
Kompaktní stylové provedení Samsungu Galaxy Z Flip jistě potěší všechny, pro které moderní technologie představují hlavně možnost osobního vyjádření. S tímhle telefonem to opravdu není problém, díky inovativním vlastnostem je pro to jako dělaný.

  • Styl do každé kapsy – Galaxy Z Flip si s sebou můžete vzít všude, ve složeném stavu není větší než běžná peněženka. Vypadá výborně a bez problémů se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně. A pak ho otevřete a úhlopříčka displeje se skoro zdvojnásobí na 6,7 palce, tedy 17 cm[2]. Nabídka barevných variant, elegantní zaoblené rohy, robustní mechanismus, který v zavřené poloze pevně drží – Galaxy Z Flip si nepochybně získá pozornost na první pohled.
  • První skládací skleněný displej od Samsungu – Galaxy Z Flip se pyšní displejem Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass (UTG) z vlastní dílny společnosti Samsung. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně – něco takového se v kategorii skládacích telefonů dosud neobjevilo. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky, uživatelé mají k dispozici celou plochu s poměrem stran 21,9:9 – to Samsung dosud nenabídl. Mohou si tudíž užít svůj oblíbený obsah ještě v lepší podobě než dřív.
  • Konstrukce skrytého kloubu – Galaxy Z Flip je vybaven konstrukcí skrytého kloubu, což je skutečná perla moderního inženýrství. Základem je technologie s dvěma vačkami, vyrobenými tak, aby byl telefon v otevřeném i zavřeném stavu dokonale stabilní a skládací konstrukce nebyla na pohled vůbec znát. Galaxy Z Flip lze přitom otevřít prakticky v libovolném úhlu, podobně jako notebooky. Kromě toho využívá systém skrytého kloubu i nejnovější technologii Samsungu založenou na nylonových vláknech, která odpuzují nečistoty a prach.

Nová skládací generace
Galaxy Z Flip je určený pro moderní a dynamický životní styl. Dává uživatelům více možností a více pozorovacích úhlů, zároveň jim uvolňuje ruce. Žádný jiný chytrý telefon na trhu nic podobného nenabízí.

  • Volné ruce – když Galaxy Z Flip rozložíte, drží tvar v jakémkoli úhlu. Tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo – a máte přitom volné ruce.
  • Režim Flex – ve spolupráci s Googlem vyvinul Samsung speciální režim Flex pro jedinečnou ohebnou konstrukci Galaxy Z Flip. Když přístroj stojí na nějaké ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, každá z nich má úhlopříčku 4 palce neboli 10,3 cm. Na horní polovině pak si můžete prohlížet fotografie, videa a další obsah, dolní polovina slouží k ovládání. Na horním displeji si můžete například pouštět klipy z YouTube[3] a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře.
  • Fotoaparát, jaký tu ještě nebyl Galaxy Z Flip dokáže stát bez opory, což výrazně rozšiřuje uživatelské možnosti při fotografování a natáčení. Můžete například snadno pořizovat skupinové snímky se samospouští nebo noční záběry. Máte k dispozici libovolné úhly záběru a navíc volné ruce, k fotografování ani natáčení nepotřebujete žádný stativ. Kvalitní videozáznamy se natáčejí s poměrem stran 16:9, což je na sociální sítě přímo ideální. Po setmění můžete bez blesku využít speciální noční režim fotoaparátu nebo točit působivá časosběrná videa díky funkci Night Hyperlapse. Stačí telefon otevřít a postavit ho na stůl. V zavřeném stavu můžete rychle jednou rukou pořídit kvalitní selfie pomocí fotoaparátu na zadní straně – k tomu nemusíte přístroj ani otevírat.
  • Notifikace podle chuti – Je úplně jedno, jestli je Galaxy Z Flip zavřený, stojí na stole nebo je úplně otevřený – o hovor, zprávu nebo připomínku z kalendáře nikdy nepřijdete. V zavřeném stavu se na displeji zobrazí datum, čas a stav baterie[4]. Hovor můžete přijmout i bez otevření telefonu, aplikace pro psaní zpráv se spustí automaticky, jakmile klepnete na upozornění a otevřete telefon.
  • Režim Multi-Active Window – V tomto režimu výborně funguje multitasking, stačí otevřít lištu a přenést na ni aplikace, které chcete využít. Na horním displeji si můžete přečíst článek z módního webu nebo blogu a dole rovnou najít vyhlédnutý kousek oblečení v nejbližším obchodě[5].

Základ a ekosystém řady Galaxy
Z Flip je součástí řady Galaxy, a tím pádem i jejího rozsáhlého ekosystému. Fotoaparát, displej, baterie, bezpečnostní prvky, to vše je na nejvyšší úrovni, a totéž platí pro špičkové služby, jako Samsung Health, Samsung Knox atd[6]. Díky natáčení ve 4K, funkci Live Focus a stabilizátoru si můžete vychutnat výtečnou kvalitu videozáznamů[7]. Galaxy Z Flip nabízí optimalizovaný duální bateriový systém, který má vyšší výkon a přitom nezabírá více prostoru. Umožňuje kabelové i bezdrátové dobíjení, k dispozici je i systém Wireless PowerShare[8], umožňující bezdrátově dobíjet sluchátka Galaxy Buds, hodinky Galaxy Watch nebo jiný telefon. Technologie Samsung Knox chrání uživatele a jejich zařízení na mnoha úrovních od procesoru po software, její součástí jsou měsíční a čtvrtletní bezpečnostní aktualizace. Uživatelům jsou k dispozici služby umožňující bezpečné placení pomocí technologie Samsung Pay, monitoring zdravotních a fitness funkcí pomocí Samsung Health a přístup více než k 5000 chytrých produktů z dílny Samsungu i dalších partnerů prostřednictvím systému SmartThings.

[1] Ve skutečnosti je obrazová plocha displeje menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro fotoaparát.
[2] Ve skutečnosti je obrazová plocha displeje menší vzhledem k zaobleným rohům a otvoru pro fotoaparát.
[3] YouTube bude s režimem Flex kompatibilní v blízké budoucnosti.
[4] Funguje v kombinaci s vybranými aplikacemi, jejich počet díky třetím výrobcům stále roste.
[5] Funguje v kombinaci s vybranými aplikacemi.
[6] Týká se průměrné výdrže baterie v běžných podmínkách a při běžném způsobu využití. Skutečná výdrž baterie závisí na různých faktorech, mezi něž patří kvalita sítě, využívané funkce a nastavení, frekvence hovorů, intenzita datového připojení apod. Výsledky se mohou lišit.
[7] Natáčení se stabilizátorem umožňuje jen fotoaparát na zadní straně.
[8] Systém Wireless PowerShare funguje s většinou zařízení s certifikátem Qi. Vyžaduje minimálně 30 % kapacity baterie. Rychlost a efektivita dobíjení se u různých zařízení liší. S některým příslušenstvím nebo kryty nemusí fungovat. V případě problémů vyjměte přístroje z krytů a obalů. V některých situacích může mít systém vliv na příjem signálu.

Zdroj a foto: Samsung

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.