Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Film Sviňa zlomil na Slovensku rekord prvního víkendu

Historicky nejúspěšnější první víkend ve slovenské kinematografii má za sebou film Sviňa, který od čtvrtka do neděle 6. až 9. února vidělo ve slovenských kinech rekordních 98 056 tisíc diváků. Velmi aktuální politický thriller Mariany Čengel Solčanské a Rudolfa Biermanna, který vznikl podle knižního bestselleru Arpáda Soltésze, předběhl do této chvíle nejúspěšnější slovenský snímek Trhlina, který měl za první víkend na svém kontě 83 266 diváků. Film Sviňa se zařadil na 4. místo nejúspěšnějších filmových startů ve slovenských kinech za posledních dvacet let a předběhl takové velkofilmy jako Hvězdné války či Avengers: Infinity War. Film Sviňa dohromady s předpremiérami a premiérami zhlédlo již 103.660 platících diváků. Premiéra tohoto filmu v českých kinech bude 20. února 2020.

Příběh mafiána Wagnera pohybujícího se ve světě nejvyšší politiky očividně nenechává diváky chladnými:

Takové ticho v kině po skončení filmu jsem ještě nezažil.

„Právě jsem přišla z kina. Jsem plná emocí, údivu, zvláštních pocitů a kladu si otázku, či je toto možné? Zůstala jsem jako přikovaná. Úžasné herecké výkony, všem blahopřeji.“

„Podobný zážitek v kině jsem nikdy nezažila. Hrobové ticho během celého promítání, na konci slzy i pláč lidí. Když spustily titulky, všichni v sále začali tleskat. Husí kůže. Odchod z kina? Kvalitně natočený silný film.“

„Těžko si umím představit, že se tyto věci dějí, pokud se o nich dozvídáme postupně. Včera jsem tuto špínu viděla pohromadě za několik desítek minut. Ten pocit sounáležitosti diváků na konci filmu, podpořený účastí delegace tvůrců, by se dal krájet.“

Delegace tvůrců během prvních dnů zavítala osobně do jedenácti slovenských měst (Bratislava, Košice, Prešov, Poprad, Liptovský Mikuláš, Ružomberok, Žilina, Bánská Bystrica, Nitra, Trnava a se závěrečnou projekcí v Trenčíně). Emoce tvůrců byly shodné s prožitky diváků.

V hlavní postavě mafiána Wagnera exceluje Jozef Vajda, dále diváci uvidí: Dianu Mórovou, Marka Igondu, Gabrielu Marcinkovou, Dana Heribana a mladé talentované herce: Danu Droppovou, Petru Dubayovou, Máriu Schumerovou a Andreje Remeníka.

Obrovskému zájmu diváků se těší nejen samotný film, ale na sociálních sítích a YouTube sbírá pozitivní ohlasy rovněž titulní píseň Slovensko moje, otčina moja v podání prešovské skupiny HRDZA.

Foto: archiv filmu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *