Marie Rottrová má po devíti letech novou píseň Cesta, která vznikla pro krimi sérii Zrádci

První díl šestidílné kriminální minisérie o zlých lidech s dobrými rodinami Zrádci Viktora Tauše uvede Česká televize 23. února. Tvůrci se už nyní rozhodli představit píseň Cesta s filmovými záběry, kterou pro minisériinazpívala Marie RottrováKlasický videoklip slibují tvůrci těsně před zahájením vysílání.

Marie Rottrová a Zrádci
Proč vůbec vnikla píseň Cesta a jaký má pro Zrádce význam, popisuje producent a režisér Viktor Tauš: „Na platformě kriminálního žánru Zrádci vypráví tři příběhy. Zachycují tři nemocná ega, tři iluze, které ve svém souhrnu pojmenovávají náš svět. První příběh je ve svém archetypu pohádkou o chlapci, co se vypravil do světa hledat štěstí. Klip k ústřední písni Cesta empatizuje právě tento hrdinou chybně si vyložený mýtus. Hlas Marie Rottrové zde zastupuje a souzní s rodiči hlavní postavy. Je to píseň matky svému synovi.“ 

„Ze spolupráce s Marií Rottrovou mám velkou radost, píseň Cesta jsme jí s Tomášem Belkem napsali na tělo. Paní Rottrová pro mne patří mezi hrstku skutečně profesionálně vybavených a v projevu velmi důvěryhodných českých zpěvaček. Těch pár společných hodin ve studiu byl pro mne velký zážitek.“, říká Petr Ostrouchov, autor hudby pro celou kriminální minisérii Zrádci, a mimochodem taktéž producent oceňovaného aktuálního alba Vladimíra Mišíka „Jednou tě potkám“.

Text písně Cesta napsal Tomáš Belko, hudbu složil a nahrávku produkoval Petr Ostrouchov, na klavír a varhany Hammond Marii Rottrovou doprovází Ondřej Pivec (držitel ceny Grammy za album Gregory Portera), jehož spolupracovníci v New Yorku přispěli gospelovým sborem.

Zrádci
Šestidílná kriminální minisérie z prostředí drogové mafie o zlých lidech s dobrými rodinami. Obsazení: Cyril Dobrý, Lenka Krobotová, Václav Neužil, David Novotný, Eliška Křenková, Miloslav Pecháček a další.

Foto: Zuzana Bönisch, archiv Zrádci

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.