Pokračování letní komedie 3Bobule z prostředí moravských vinic už se pomalu chystá do kina. Prozradíme, co chystá nového Tereza Ramba Voříšková!

Honza (Kryštof Hádek) a Klára (Tereza Ramba Voříšková) se stali majiteli vinařství a rodiči rozpustilých dvojčat. Jenže všední starosti dokážou být občas úmorné, takže v manželství jim to právě teď moc neklape. Navíc nastává rozhodující čas vinařského roku, vinobraní.

Honza s Klárou mají problémů nad hlavu – vedle manželství řeší krádeže na vinicích. Klára bojuje s předsudky okolí, které nevěří, že žena může dělat kvalitní víno a překročit stín svého otce (Václav Postránecký). Ještěže ten ji provází jadrně vtipnými a moudrými radami coby na slovo vzatý vinařský i životní guru. Honza se po letech setkává s neodolatelným kumpánem Jirkou (Lukáš Langmajer). Ten se nadšeně hrne na návštěvu, aby pomohl se sklizní, které samozřejmě vůbec nerozumí. Přitom se Honzovi zapomene zmínit, že zároveň prchá před dluhy, jež stihl nasekat, a že svého pubertálního syna, který přijíždí s ním, tak trochu unesl. Jirkova přítomnost dokáže spolehlivě vnést do života všech okolo vítaný i nevítaný rozruch. S věřiteli a policií v zádech a za pomoci starých známých sousedů Kozderky (Miroslav Táborský) a Františka (Marian Roden) začíná série komických omylů a nedorozumění.

Stejně jako v předešlých dvou filmech se děj točí kolem Terezy Ramba, Kryšto- fa Hádka, Lukáše Langmajera a Miroslava Táborského. Ve třetím pokračování jsou už hrdinové o více než deset let starší a řeší i „dospělé“ problémy jako chod vinařství, rodinu a vlastní vztah.

„Bylo to moc hezké a všichni se o mě krásně starali, protože to pro mě bylo náročnější. Točili jsme na vinohradech, kde bylo i čtyřicet stupňů, ale omdlívali jiní, já naštěstí ne,“ řekla Tereza Ramba, která natáčela svoji roli Kláry i přes vyšší stupeň těhotenství. Jejím parťákem byl na place opět Kryštof Hádek. „Mám z toho taky dobrý pocit. Sice se tady pořád musíte vyhýbat nabídkám na košt, ale jinak to bylo v pohodě,“ smál se po natáčení filmový Honza.

Spokojený byl i Lukáš Langmajer jako Jirka. „Já jsem si z těch tří dílů tenhle užil nejvíc. Možná i proto, že už trochu víc rozumím tomu, co tady dělám,“ vysvětlil. „Člověk má pocit, že se vrací po letech za příbuznými. Docela mě vyděsilo, když jsme se na začátku natáčení s kolegy dopočítali, že od dvojky je to už deset let! Vůbec by mě nenapadlo, že to tak uteklo,“ dodal filmový Kozderka Miroslav Táborský.

V nové roli Mira se ve filmu představí slovenský herec Braňo Deák a v roli Humpla Michal Isteník. Diváci se opět mohou těšit také na Mariana Rodena a Radima Nováka, nově na Lumíru Přichystalovou, Tomáše Měcháčka a v dětských rolích uvidí Šimona Klacla, Annu Krejčířovou a Prokopa Zacha. V menších rolích se objeví mnoho špičkových herců v čele s Karlem Rodenem. Ve filmu zazní v několika obrazech hlas Václava Postráneckého, jemuž je snímek věnován.

Film 3Bobule je propojen s písní Hometown od kapely Mirai. A stejně jako v prvních dvou filmech i v tomto snímku zazní nový song kapely Kryštof, která nahrála pro předchozí Bobule a 2Bobule úspěšné písně Atentát a cyRano. Tentokrát napsal Richard Krajčo duet s názvem Hvězdáři a k jeho nazpívání přizval slovenskou zpěvačku Simu Martausovou. „Tím, že jsme s tímhle projektem svázaní už od začátku a k oběma předchozím filmům jsme písně na- točili, přišlo mi hezké fungovat v celé trilogii. Takže když producent Tomáš Vican zavolal, jestli nechceme zkusit něco napsat i k tomuhle filmu, řekl jsem, že to určitě zkusíme,“ svěřil se Krajčo.

Spolupráce s mladou slovenskou písničkářkou Simou Martausovou vykrystalizo- vala záhy. „Se Simou jsme se domlouvali půl roku zpátky, že bychom spolu něco udělali. Když jsem dostal tuhle nabídku, přišlo to v podstatě samo, když jsem tu písničku začal skládat. Složil jsem první dva verše a ten další byl ve slovenštině, tak jsem si řekl, že to prostě bude fungovat,“ dodal muzikant.

„Celé to bylo vlastně tak, že jsem jednou Richardovi napsala, že se mi moc líbí jeho tvorba a že ho obdivuju. A on se mi za půl roku ozval s tím, že složil tuhle písničku, a že mi dokonce napsal text ve slovenštině. V tu chvíli bylo jasné, že do toho ráda půjdu,“ vysvětlila Sima Martausová, která stejně jako Richard působí i jako herečka.

„Nikdy nevíte, jestli se písnička stane hitem. Kdyby to kapely věděly, nedělaly by nic jiného, než že by skládaly hity. Nicméně si myslím, že tenhle song má jistou vnitřní sílu a trochu jiný zvuk, než na jaký jsou naši fanoušci zvyklí. Tak uvidíme,“ uzavřel Krajčo.

Třetí pokračování kultovní komedie napsali Matěj Podzimek (Dukla 61, Meta- nol, Ulice, Ohnivé kuře) a Tomáš Vávra (Modrý kód, Vyšehrad, Ulice), režie se ujal Martin Kopp (Bajkeři, Vyšehrad, Tátové na tahu, Ohnivé kuře, Vinaři, Ulice). Hudbu k filmu skládá Jan P. Muchow. Za komedií z vinařského prostře- dí stojí opět producent a vinař Tomáš Vican, který kromě filmů Bobule (2008) a 2Bobule (2009) produkoval také snímek Bajkeři (2017), dvě série seriálu Vinaři (2014–2015) a koprodukoval filmy Lidice (2011) a Martin a Venuše (2013).

Komedie z vinařského prostředí 3Bobule se natáčela v létě 2019 v Praze a na jižní Moravě v lokalitách jako Mikulov, Moravská Nová Ves, Klentnice, Sedlec, Bulhary, Strachotín, Dolní Věstonice, Pavlov nebo Zaječí.

Oba předchozí díly Bobulí vidělo v kinech 800 tisíc diváků a televize Nova je oba pravidelně opakuje také na svých obrazovkách. Film bude mít premiéru 12. března 2020 a do kin jej uvede společnost Bioscop.

Rozhovor s Tezerou Rambou
Když se v roce 2008 točil první film, napadlo by vás, že bude mít dvě pokračování?
Rozhodně ne a mám velkou radost, kam se to celé posunulo.

Co je na filmových Bobulích to lákavé, co vede diváky k tomu, že chtějí osudy vašich hrdinů dál sledovat? 
Myslím, že speciálně 3Bobule jsou díky skvělému scénáři výjimečné svou opravdovostí. Taky je to asi nějaká lehkost, romantika a krása Moravy.

Jsou třetím filmem osudy vašich postav naplněné, nebo je prostor pro další pokračování? 
Kruh už se asi uzavřel, ale nikdy neříkej nikdy. (smích)

Čím je vám vaše role blízká? Co se svou postavou máte společného a v čem se naopak lišíte? 
Myslím, že jako každá žena toho taky hodně zvládnu. Moje postava je neskutečně schopná a statečná. Zvládá táhnout vinařství, děti i manžela. Ty problémy s manželem já naštěstí řešit nemusím. (smích)

Provedla vaše filmová postava něco, co byste v životě neudělala? 
Vždycky mám tendence za své postavy bojovat a myslím, že ne. Je spravedlivá,

Lákal by vás život na venkově na vinici, nebo jste městský člověk? 
Jsem kombinace obojího. Ale strašně bych si k pražskému bytu přála ještě nějaké útočiště v přírodě, snad to časem přijde.

Jakému povolání byste se věnovala, kdybyste nebyla herečkou? 
Asi bych dělala v sociálních službách, s dětmi, měla kavárnu nebo kino.

Která scéna pro vás byla na natáčení nejnáročnější? Vyžadovalo něco speciální přípravu? 
Čtyřicetistupňová vedra na vinicích nebyla vzhledem k Slunci v bříšku úplně ideální, ale nakonec jsme v pohodě zvládli všechno.

Jak přistupujete k milostným scénám? Jste z nich nervózní, či je berete jako součást herecké profese? 
Dávno ne. Beru to jako nutnou součást své profese. Ale už hodně dlouho jsem žádnou náročnou milostnou scénu neměla. nevidí svět černobíle, umí odpouštět a řídí se intuicí a to je podle mě jediná možná cesta. A vždycky si říkám, kdo se může za peníze v práci bez obav pusinkovat s kolegy? (smích) Ne, dělám si legraci, většinou je to spíš

Měla jste ohledně své postavy nějaký nápad či námět, který se dostal až do scénáře? 
Že by třeba mohla být v poslední fázi těhotenství. (smích)

Kdo byl na place Bobulí největší smíšek, se kterým byla radost natáčet?
Určitě pan Táborský, on je prostě láska.

Jste vinařka? 
Vůbec ne, poslední roky alkohol v podstatě nepiju. Ale dobré víno je umění, to je pravda.

V novém filmu se objeví i nové tváře. Jak nováčkové zapadli do party, která jde s tvůrci od prvního filmu? 
Perfektně. Jako kdyby tam s námi byli od začátku. Braňo Deák je neskutečný gentleman a Lumíra Přichystalová borec do nepohody.

Natáčení probíhalo převážně v létě. Byly to pro vás prázdniny, nebo jste si po něm musela vzít ještě dovolenou a odpočinout si? 
Já už jsem po Bobulích jen dopisovala DobroDruhům a rodila. Ale to byl v podstatě odpočinek. Myslím samozřejmě knihu. (smích)

Kniha DobroDruhům s vašimi fotkami z cest, ale i s ilustracemi sestry Sáry vyjde na konci února. Pro koho je určena? 
DobroDruhům je knížka pro ty, kdo rádi cestují zpocení a s krosnami na zádech, ale i pro ty, kteří raději sedí zachumlaní doma s čajem a cestují prstem po mapě. Miluju cestování pro to divení se na cestách. Myslím, že DobroDruh je každý dobrý druh, který se rád nechává překvapovat a unášet. A je to i kronika lásky. Protože cestování láska je.

Tereza Ramba napsala Dobrodruhům – Skrze cesty poznat mapy v sobě
Už za týden vyjde Tereze Ramba debutová kniha Dobrodruhům. Pokřtí ji spolu s kmotry Matyášem Rambou, Jiřím Mádlem a Pavlem Čechem ve čtvrtek 12. března v 17:00 v kavárně Českého rozhlasu – Radiocafé, Vinohradská 12, Praha 2. Součástí uvedení Dobrodruhům do života bude i beseda, autogramiáda a vernisáž fotek a ilustrací z knihy. Zmiňovaná výstava bude přístupná ve foyer Českého rozhlasu do 20. března. Dobrodruhům vychází 27. února v nakladatelství BizBooks 

Tereza procestovala 20 zemí, tehdy ještě s příjmením Voříšková 
Dobrodruhům je cestopisná kniha, ve které se podělí o osobní zážitky a postřehy ze svého putování po světě. Podíváme se na Balkán, do Jižní a Severní Ameriky, do Laosu anebo do Viet­namu a projedeme i poutní cestu do Santiaga de Compostela. Cestovatelské zápisky doprovázejí její auten­tické fotografie z cest a ilustrace Sáry Voříškové, autorčiny sestry.

Anotace:
Cestování si nikdy nenaplánujete na sto procent – vždy vás něco překvapí. Ví to i oblíbená herečka a cestovatelka Tereza Ramba. Za dva roky navštívila dvacet zemí a rozepsala se o jejich známých i nečekaných podobách. Ať už máte sami neklidného cestovatelského ducha, nebo radši jenom jezdíte prstem po mapě, Tereziny zážitky v kombinaci s autentickými fotografiemi a ilustracemi jsou natolik inspirující, že vás začnou svrbět pohorky.

Tereza Ramba je čerstvou držitelkou Ceny české filmové kritiky v kategorii Nejlepší herečka za roli paní Zahrádkové ve filmu Vlastníci, za stejnou postavu je nominována na 27. Českého lva za Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Tereza Ramba hraje spolu s Eliškou Křenkovou Emu Černou v divadelní hře Amerikánka v holešovických Jatkách78, další představení jsou naplánována na duben a červen. Pokračování oblíbené vinařské komedie Bobule 3, kde Tereza ztvárnila rolu Kláry, v kinech od 12. března 2020.

Film Vlastníci

Zdroj a foto: Bioscop, Albatrosmedia

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.