Jiří Lábus čte povídky Jiřího Kyliána z inscenace Jiří Kylián: Narozen v cizině

Jiří Lábus a Jiří Kylián. Dvě výrazné osobnosti kulturního světa spojuje nejen letité přátelství, ale také pozoruhodný divadelní počin, který exkluzivně uvádí Divadlo Viola. Literárně-baletní kompozice Kylián: Narozen v cizině s podtitulem Povídky a filmové miniatury aneb Každý z nás je věčným emigrantem je na programu Violy v pátek 13. března od 20:00. Povídky proslulého tanečníka a choreografa Jiřího Kyliána v osobité interpretaci Jiřího Lábuse doplňují filmové miniatury, které Jiří Kylián natočil výhradně pro tuto příležitost a ve kterých sám vystupuje.

„K psaní povídek mě přiměly obavy, že pomalu, ale jistě ztrácím vládu nad svým mateřsko-otcovským jazykem. Vymyslel jsem si fiktivní postavu Cohena, který se částečně ztotožňuje se mnou, ale hlavně žije svým neomylně objevitelským životem věčného emigranta. On se totiž, stejně jako já, narodil v cizině! Je naším optimistickým a nebojácným souputníkem, jehož dobrodružný duch mi dodává odvahu jak při zvládání češtiny, tak i při usměrňování mých osobních a uměleckých nesrovnalostí,“ vysvětlil Jiří Kylián okolnosti vzniku textů.

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Viola (Národní 7, Praha 1) nebo online na webu https://www.colosseumticket.cz/cs/akce/s/divadlo+viola/1

Zdroj: www.divadloviola.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *