Společnost Procter & Gamble plní své Ambice 2030: Méně plastu, více recyklátu, nový způsob třídění

Společnost Procter & Gamble oznámila 17. února 2020 své pokroky v plnění svých cílů nazvaných „Ambice 2030“, které se týkají recyklace plastů, oběhového hospodářství a zodpovědné spotřeby.

P&G již používá recyklát v obalech produktů péče o vlasy (PET) a Arielu (HDPE). Společnost také slaví úspěchy se svým projektem HolyGrail, který získal celou řadu ocenění. Značky Lenor Unstoppables a Jar se stanou prvními komerčními implementacemi inteligentních obalů HolyGrail v Evropě. Programy P&G Ariel Cold Wash a Fairycology také obdržely ocenění od Solar Impulse Foundation za svoji efektivitu a z toho plynoucí menší spotřebu energie a vody.

„Rok 2020 je rokem, ve kterém naše akce dostanou ten správný směr,“ uvedla Virginie Helias, ředitelka společnosti P&G pro udržitelnost a blíže vysvětluje: „Pro společnost P&G bude rok 2020 rokem, kdy prostřednictvím inovací a partnerství uvedeme Ambice 2030 do života našich značek. Nejde jen o snížení našeho dopadu, ale i o řešení už vzniklých problémů spojených s plastovým odpadem, nedostatkem vody a ztrátou biodiverzity. Budeme na všech frontách směřovat k tomu, aby změny proběhly ve velkém měřítku a dlouhodobě.“

Produkty vlasové péče P&G se zavazují používat recyklát a zvyšovat recyklovaný obsah v obalech
Divize P&G Hair Care Europe bude testovat nové obaly s recyklovaným plastovým materiálem pro produkty Pantene. Začne s průhlednými lahvemi. Materiál je vyroben speciálním recyklačním procesem a lze ho poté znovu a znovu používat v kosmetických obalech. Nový materiál, který bude vyrábět Indorama Ventures, je vhodný pro všechny produkty balené do PET lahví.

Ariel plánuje ušetřit 200 milionů lahví originálního nového plastu během pěti let díky partnerství s Viridor
Společnost P&G a britská společnost Viridor zaměřená na recyklaci uzavřely pětiletou partnerskou dohodu, která zahrnuje recyklaci a přepracování plastů (HDPE) pro opětovné použití v lahvích na prací prostředky Ariel. Ariel již dříve oznámil závazek dosáhnout až 50 % recyklovaného obsahu v lahvích tekutých pracích prostředků od roku 2020. K závazkům společnosti Ariel patří i 100% recyklovatelné obaly do roku 2022 a snížení spotřeby plastů o 30 % do roku 2025.

Technologie Ariel Cold Wash a Fairy získaly ocenění 1000 Efektivních řešení od Solar Impulse Foundation
Inovativním technologiím Ariel, které efektivně čistí i při nízkých teplotách, a Fairy (s názvem Fairycology) bylo uděleno ocenění od Solar Impulse Foundation. Solar Impulse Foundation oceněním podporuje technologie, které umožňují sníženou závislost na fosilních palivech a směřují k obnovitelným řešením. Každá technologie je posuzována nezávislými odborníky z hlediska jejich technologické proveditelnosti, environmentálních, sociálně-ekonomických přínosů a ekonomické ziskovosti. Technologie Ariel Cold Wash byla oceněna díky efektivnosti praní ve studené vodě, což umožňuje významné úspory energie, která by byla jinak spotřebována na ohřev vody. Fairy (zahraniční obdoba českého Jaru) byl oceněn pro svoje složení, které vyžaduje při mytí nádobí méně energie a méně vody. Díky účinnosti produkuje značka méně odpadu.

HolyGrail 2.0 – inteligentní obalový projekt
Projekt HolyGrail 2.0, který usiluje o změnu při třídění obalů, nedávno získal dvě velká uznání: zařadil se mezi 1000 Efektivních řešení vybraných Solar Impulse Foundation a získal britskou cenu Edie’s Sustainability Leaders Awards jako iniciativa, která urychluje obchodní změny. HolyGrail 2.0 je druhou fází projektu a bude testován v roce 2021 více než 115 partnery.

Značky Lenor a Jar se stanou prvními značkami s inteligentními obaly HolyGrail
Značky Lenor a Jar (v zahraničí Fairy) budou průkopníkem v používání digitálních vodoznaků HolyGrail a umožní další pokrok třídění a recyklace materiálu. HolyGrail je společným úsilím firem, jehož cílem je vyřešit jednu z největších překážek recyklace plastů – neefektivní třídění. Nová balení Lenor Unstoppables a Lenor aviváží se poprvé dostanou na německý trh odhadem v říjnu 2020 a poté zamíří na zbytek evropských trhů. Jar bude druhou značkou, která integruje digitální vodoznaky HolyGrail do obalů v Evropě. Vzhledem k tomu, že digitální vodoznaky jsou pro lidské oko nepostřehnutelné, ale mohou být detekovány optickými skenery a chytrými telefony, lze tuto technologii v pozdější fázi také použít pro zapojení a vzdělávání spotřebitelů, jak správně třídit.

Zdroj a foto: Procter & Gamble

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *