Startuje Tipsport COOL Liga – Profesionální hráči CS:GO a statisícové odměny v největší české soutěži

Počítačové hry dnes mají své profesionály stejně jako fotbal nebo hokej. Ty nejlepší české týmy již brzy změří své síly v největší celoroční soutěži, v nejoblíbenější esportové hře v Česku – Tipsport COOL Lize. Ta je součástí seriálu Mistrovství České republiky, které se již dlouhodobě pyšní titulem největší esportový turnaj v Česku. Letos Tipsport COOL Liga osloví především příznivce hry Counter-Strike: Global Offensive. Každý rok si však soupeření nenechají uniknout desetitisíce příznivců esportu. Aktuální ročník bude rozdělen na dvě části – jarní a podzimní, přičemž vybrané zápasy budou odehrány přímo ve studiu televizní skupiny Prima. Pro týmy jsou připraveny finanční podpora a odměny pro nejlépe umístěné v sumě přesahující 700 000 korun, které zajistí pořádající agentura PLAYzone.

Více než 500 milionů diváků ve světě a téměř 900 tisíc lidí v Česku. Ti všichni znají fenomén esport, tedy profesionální hraní počítačových her. V České republice se alespoň občas zúčastní některého turnaje na 250 000 hráčů a toto číslo každoročně stoupá. K profesionální smlouvě to ale v současnosti dotáhnou jen ti nejlepší. V Česku se jejich řady rozšiřují, pouze v lednu 2020 oznámilo nové sekce na plný úvazek hned pět českých esportových organizací. Nejenom pro ně se od 27. února spustí kvalifikace do nové Tipsport COOL Ligy ve hře Counter-Strike: Global Offensive. Titul z posledního ročníku se pokusí obhájit hráči organizace eSuba, která v loňském finále zdolala Inside Games 2:1. Mezi další favority na titul budou patřit profesionální týmy Sinners a Team Brute.

„Naším cílem je vytvořit ligu po vzoru těch sportovních, v níž budou moci fanoušci pravidelně sledovat své oblíbence po celou sezónu. Zároveň ale umožníme týmům dostatečně se připravit na vrchol české esportové sezóny – Mistrovství České republiky v počítačových hrách. Kromě zajímavých odměn pro vítěze jsme pro zúčastněné týmy připravili program finanční podpory, aby se mohly plně soustředit na svůj výkon,“ vysvětluje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která soutěž pořádá.

Propracovaný ligový systém
Zájem o kompetitivní hraní počítačových her je v Česku velký, proto bude Tipsport COOL Liga rozdělena do několika úrovní, aby i talentované amatérské týmy mohly soupeřit s těmi nejlepšími. V 1. lize proti sobě nastoupí osm nejlepší týmů, přičemž přímé přenosy zápasů budou vysílány ze studia FTV Prima. Podzimní část se odehraje už z nového esportového studia FTV Prima, kam budou moci chodit na ligová kola i fanoušci. Finále pak proběhne v září na akci YOU FEST. Týmy, které neuspějí v kvalifikaci do 1. ligy, budou zařazeny do 2. ligy, odkud budou mít možnost postoupit výše – první dva týmy přímo, další dva týmy skrze baráž. Nejnižší úroveň pak počítá s otevřeným systémem zápasů všech přihlášených týmů, přičemž dva nelepší celky nahradí poslední a předposlední tým v tabulce 2. ligy.

„Cílem Tipsportu je podpořit vybudování dlouhodobě stabilní ligy, která umožní českým esportovým týmům hrát kvalitní zápasy a výkonnostně růst. Věříme, že Tipsport COOL Liga podpoří jejich rozvoj tak, že se brzy budou moci měřit s těmi nejlepšími týmy v Evropě. Fanouškům navíc nabídne unikátní možnost pravidelně sledovat napínavé souboje jak v online přenosech, tak především na vlastní oči ve studiu. K napětí přispěje i možnost vsadit si na svůj oblíbený tým před zápasem i během zápasu v live sázkách,“ říká Daniel Veselý, Head of Esports ve společnosti Tipsport.

Týmy si za účast v Tipsport COOL Lize odnesou více než 700 000 korun. Z této sumy půjde 300 000 korun na odměny pro vítěze (takzvaný prize pool), zbytek pak bude rozdělen na pokrytí výdajů organizací spojených s ligou.

„Svět esportu zajímá čím dál tím více lidí. Jde o trend vyplývající ze vrůstajícího zájmu o profesionální hraní her a s ním související finanční ohodnocení. Pro nás je spojení s nejprestižnější ligou na české i slovenské scéně pomyslným potvrzením firemního hesla ‚Budoucnost jste vy‘,“ říká David Šmahel, šéf marketingové komunikace Komerční banky.

Partneři aktuální sezóny
Turnaj bude probíhat díky podpoře významných partnerů. Titulárním partnerem letošního ročníku se stala sázková kancelář Tipsport, která ve svém portfoliu již dnes nabízí možnost sázení na elektronické sporty. Zájemci o sázky budou moci nově sázet i na Tipsport COOL Ligu. Dalšími partnery soutěže jsou Komerční banka, řetězec restaurací KFC a technologická společnost Logitech.

O PLAYzone
Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Vodafone Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se PLAYzone strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

Zdroj: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.