Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Zábava

Koncerty Most přes oceán přinesou do Prahy, Brna a Olomouce jedinečnost klavírní improvizace

S koncerty s názvem Most přes oceán budou od 14. do 16. dubna 2020 projíždět česká města klavírní improvizátoři Jiří Pazour a Ann Park Rose. První koncert se uskuteční 14. dubna v Praze v Koncertním sále Pražské konzervatoře, druhý 15. dubna v Brně v Sále Milosrdných bratří a třetí 16. dubna v olomouckém sále Reduta. Publikum ve třech městech bude mít možnost vyslechnout řadu improvizací inspirovaných skladbami slavných českých a amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a také několik improvizací na témata z publika. Vstupenky jsou k dostání na smsticket.cz za 350 Kč, v kombinaci s CD Most přes oceán pak za 500 Kč.

„S Ann Park Rose jsme se poprvé setkali v roce 2016 na festivalu hudební improvizace v Kanadě. Její hudební projev mi byl blízký od první chvíle a jsem velmi rád, že se nám podařilo navázat spolupráci, nahrát společné CD a uspořádat hned tři koncerty – v Praze, Brně a Olomouci,“ říká klavírista, skladatel a improvizátor Jiří Pazour.

Improvizace i křest CD
Koncert poskytne publiku neopakovatelnou možnost vyslechnout nové původní skladby Jiřího Pazoura a Ann Park Rose a zároveň pozorovat jejich společné hudební myšlení během improvizace na dva klavíry. Na programu koncertu jsou improvizace inspirované skladbami českých i amerických hudebních skladatelů, hudební příběhy pro dva klavíry a v druhé části večera pak improvizace na témata z publika.

V závěru koncertu bude slavnostně pokřtěno CD Most přes oceán, které Jiří Pazour a Ann Park Rose v roce 2017 společně natočili v USA a které nyní vychází v České republice. CD bude k dostání na místě koncertu, ale je možné si jej objednat předem dohromady se vstupenkou za 500 Kč. Samostatná vstupenka je v prodeji za cenu 350 Kč. Obě varianty jsou k dostání na smsticket.cz.

O umělcích:
Jiří Pazour je český klavírista, skladatel a klavírní improvizátor, od roku 1995 rovněž pedagog na Pražské konzervatoři. Věnuje se klasické skladatelské tvorbě, ale prostřednictvím improvizace rád navazuje interakci s publikem. Za sebou má úspěchy a koncertování na tuzemské i mezinárodní úrovni. Od roku 2015 spolupracuje se špičkovým terapeutem PhDr. Matějem Lipským PhD. na kurzech muzikoterapie pro cílené využívání zvuku a hudby k terapeutickým účelům.

Ann Park-Rose se narodila v Jižní Koreji a hudbě se věnovala již od dětství. Improvizace provází Ann Park-Rose celý život. Po dobu šesti let se pravidelně účastnila workshopu Music for People pod vedením Davida Darlinga, který získal cenu Grammy. Intenzivně se angažuje na improvizační scéně ve Western New York, přednáší na Fredonia State University, pravidelně improvizuje s tanečními skupinami, na Improv Collective ve Fredonii a vystupuje také jako sólistka. Je vítězkou mnoha soutěží a držitelkou velkého počtu ocenění.

Koncertní klavírní improvizace
Koncertní klavírní improvizace je obor, kdy klavírista tvoří na místě nové hudební skladby. Improvizátor, stejně jako hudební skladatel, pracuje s melodiemi, harmonií a hudební formou. Vše má své zákonitosti, které musí být dodrženy, aby posluchači byla hudba na poslech příjemná. Improvizátor na rozdíl od skladatele musí pracovat rychle, protože své kreace tvoří zpravidla na místě, například podle tématu z publika. Koncertní improvizace je zaměřená především na jedinečnost a neopakovatelnost daného okamžiku, ve kterém na ní klavírista pracuje. Společná improvizace dvou klavíristů je specifická tím, že oba hráči musí být na sebe dokonale napojeni a mít podobné hudební cítění, aby jejich hudba, která vzniká, působila jako jeden harmonický celek. Setkání dvou podobně naladěných improvizátorů je vždy velmi vzácné.

Praha
Termín koncertu: 14. dubna 2020, 19:00
Místo konání: Koncertní sál Pražské konzervatoře, Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1
Vstupenky jsou k zakoupení na: smsticket.cz
Cena: Vstupenka: 350 Kč; Vstupenka + CD Most přes oceán: 500 Kč

Brno
Termín koncertu: 15. dubna 2020, 19:00
Místo konání: Sál Milosrdných bratří, Vídeňská 7, Brno
Vstupenky jsou k zakoupení na: smsticket.cz
Cena: Vstupenka: 350 Kč; Vstupenka + CD Most přes oceán: 500 Kč

Olomouc
Termín koncertu: 16. dubna 2020, 19:00
Místo konání: Reduta, Horní náměstí 23, Olomouc
Vstupenky jsou k zakoupení na: smsticket.cz
Cena: Vstupenka: 350 Kč; Vstupenka + CD Most přes oceán: 500 Kč

Zdroj: http://mostpresocean.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *