Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

SportTechnologie

Nejlepší čeští hráči mobilních her zahajují sezónu. Mistrovství ČR proběhne pod patronátem společnosti Samsung

Mobilní hry se těší stále větší oblibě nejen u běžných uživatelů, ale zájem o ně roste i na poli kompetitivního hraní. V České republice je vrcholem sezóny podzimní mistrovství, na nějž právě startují kvalifikace. Letos se uskuteční jubilejní pátý ročník, jehož strategickým partnerem se stejně jako v loňském roce stává největší výrobce mobilních telefonů Samsung. Pro aktuální ročník Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách 2020 jsou vybrány dva tituly – karetní strategie Hearthstone a nově také taktická střílečka Brawl Stars. Kvalifikace na nejprestižnější turnaj české sezony začínají už v březnu a stejně jako následné finále je organizuje agentura PLAYzone.

Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách každoročně navštíví na brněnském výstavišti více než 50 tisíc lidí. Další statisíce zhlédnutí pak má šampionát na internetu či prostřednictvím hybridního vysílání (HbbTV) televizní stanice Prima COOL. Esport je fenomén, který se z počítačů a konzolí postupně rozšířil také na chytré telefony. A právě nyní začíná sezóna těm nejlepším hráčům. Již 5. března odstartuje první soutěžní turnaj ve hře Hearthstone a na konci března se otevřou kvalifikační kola u hry Brawl Stars. Strategickým partnerem celé akce se po roce opět stal největší výrobce chytrých mobilních telefonů Samsung.

„Stáli jsme u počátků tohoto mistrovství a jsme rádi, že můžeme jako strategický partner podporovat i letošní, již pátý ročník klání těch nejlepších hráčů mobilních her. Zvláště pak, když se tak děje v roce, kdy uvádíme na trh opravdu převratné smartphony vhodné i pro hráče: Samsung Galaxy S20 Ultra 5G s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz či ohebný telefon Samsung Galaxy Z Flip, který na trh po letech vrací oblíbené „véčko“,“ říká Tomáš Balík, ředitel divize mobilních zařízení společnosti Samsung Electronics Czech and Slovak.

Hearthstone: Češi světovou špičkou
Prvním vybraným titulem Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách 2020 se stala karetní hra Hearthstone. Ta dlouhodobě patří mezi základní pilíře turnaje. Navíc v ní Češi patří mezi světovou špičku a v minulosti si připsali hned několik úspěchů. Tím nejvýraznějším je zlato pro Českou republiku z turnaje 2017 Hearthstone Global Games, který je obdobou mistrovství světa. Hraje se kolovým systémem jeden na jednoho. Každý hráč si vytvoří z více než dvou tisíc karet svůj unikátní balíček, který zpravidla obsahuje třicet karet. Vítězem se stává ten, který zvolí lepší strategii a dostane životy soupeře na nulu. V loňském roce se v této činnosti nejlépe dařilo Oldřichu Mahdalovi známému pod přezdívkou Faeli z týmu Entropiq. Letos se může stát prvním hráčem historie Samsung Mistrovství České republiky, který obhájí titul. Zda se mu to podaří, se ukáže ve finále, kde proti sobě nastoupí nejlepších 16 hráčů sezóny.

Brawl Stars: Světový trend poprvé v ČR
Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách se stane prvním velkým turnajem na domácí scéně, kde se budou moci představit hráči taktické střílečky Brawl Stars. V ní se soutěžící ujímá role vybrané postavy s unikátními schopnostmi, s níž musí v týmu splnit předem zadaný úkol. Hra se těší stále rostoucí popularitě, po celém světě si ji stáhlo více než 100 milionů uživatelů a úspěch zaznamenávají i čeští streameři.

„Zařazením nového titulu Brawl Stars bychom rádi oslovili nové zájemce o soutěžení v mobilních hrách. Zároveň stavíme na pevných základech, které reprezentuje stále nejoblíbenější karetní hra esportu. Před hráči teď začíná dlouhá cesta na jejímž konci zvedne pohár nad hlavu pouze jeden, stejně jako v tradičním sportu,“ popisuje Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury PLAYzone, která turnaj pořádá.

Kvalifikace do obou částí turnaje je otevřená všem zájemcům. Stačí se zaregistrovat na stránkách www.playzone.cz, kde turnaje probíhají.

O PLAYzone
Agentura PLAYzone se zaměřuje na pořádání herních eventů, online marketing v herní komunitě, profesionální živé přenosy z herních i neherních akcí a také každoroční pořádaní Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách a Samsung Mistrovství České republiky v mobilních hrách, která jsou považována za vrcholné esportové akce roku. Velkou aktivitou je také portál PLAYzone.cz, jenž je nejnavštěvovanějším herním portálem na českém internetu a jehož náplní je každodenní pořádání turnajů a zpravodajství z domácího i zahraničního světa progamingu, společně s celou řadou komunitních aktivit. V roce 2019 se strategicky spojila se stanicí Prima COOL. Cílem tohoto spojení je rozvoj esportu a dále pak zatraktivnění televizního a online vysílání na Prima COOL.

O Samsung MČR v mobilních hrách a Vodafone MČR v počítačových hrách
Samsung Mistrovství ČR v mobilních hrách a Vodafone Mistrovství ČR v počítačových jsou vrcholné akce profesionálního a poloprofesionálního hraní (progamingu) České i Slovenské republiky. Turnaj s dlouholetou tradicí byl obnoven po tříleté pauze v roce 2011 společností PLAYzone, která se stala jeho novým pořadatelem. Více informací naleznete na oficiálních webových stránkách: https://www.mcrmobil.cz/ a https://www.mcrpc.cz/.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *