Zbavte se nečistot a toxinů ve vašem bytě pomocí ekologických čisticích prostředků

Využijte letošní jarní úklid k důkladné očistě svého domova a provoňte ho svěží vůní přírodních čisticích prostředků. Začněte výběrem těch čističů, se kterými si domů nepřinesete nevítané škodlivé chemikálie. Pro účinný detox vaší domácnosti můžete bez obav sáhnout po úklidových produktech značky Frosch, které si zakládají na přírodním složení a šetrnosti ke svým uživatelům i přírodě. Produkty Frosch, se zelenou žabičkou na obale, jsou postaveny na přírodní bázi. Soda, ocet citron a další důvěrně známé látky ve vyváženém složení jsou účinné, v přírodě zcela biologicky odbouratelné, a navíc jsou bezpečné pro vás a váš domov.

„S příchodem jara vnímáme všichni příliv nové energie a chceme ze svého organismu odplavit škodliviny nastřádané přes zimní měsíce. Abychom se zbavili pocitu únavy, těžkosti a stresu, zkoušíme různé postupy pro detoxikaci těla. Náš organismus ovšem nezatěžuje pouze to, co jíme či pijeme anebo nedostatek pohybu a čerstvého vzduchu. Velký vliv má také životní prostředí, ve kterém žijeme. Průmyslové znečištění vzduchu bohužel sami ovlivnit nemůžeme, ale máme možnost volby při výběru čisticích prostředků,“ uvádí Nikola Marklová, marketingová manažerka společnosti Melitta ČR s.r.o., distributora značky Frosch pro český a slovenský trh. „Běžné produkty mohou obsahovat nespočet chemických složek s nepříznivými vedlejšími účinky pro náš organismus. Ačkoli se při úklidu chráníme rukavicemi, musíme si uvědomit, že chemikálie zůstávají na nábytku, podlahách i na nádobí a dostávají se také do ovzduší kolem nás. V domnění, že máme čistou domácnost, vystavujeme svou pokožku různým alergenům, karcinogenním a jinak dráždivým látkám, které současně vdechujeme,“ dodává Nikola Marklová. 

Aloe vera, levandulový olej, malinový ocet
Značka Frosch nevyužívá ve svých recepturách pouze sodu, ocet a citron. Již 34 let vyvíjí ty nejúčinnější formule s vybranými ingrediencemi. V čisticích a pečujících prostředcích tak naleznete například aloe vera a mandlový olej, které jsou známé svými pečujícími a hojivými účinky pro pokožku. Základem levandulové řady je levandulový olej, který má vedle nádherné vůně, prokazatelné hygienické účinky. Čističe z malinové řady úspěšně bojují s vodními kamenem za pomoci malinového octu. Mezi další účinné látky patří například výtažky z heřmánku, jalovce a v případě čisticích krémů i jemně mletý mramor. Cenově dostupné prostředky se zelenou žabičkou zbaví váš domov špíny, mastnoty i plísně a současně ho krásně provoní.

Vhodné i pro domácí čističky vod
Složení čističů je výhradně z přírodních surovin, a díky tomu je snadno biologicky odbouratelné. Nezanechává tak po sobě ekologickou stopu v přírodě a  je vhodné pro použití v domácích čističkách. Dalším plusem pro přírodu je recyklovaný a opětovně recyklovatelný obal.

Werner & Mertz: Výrobcem ekologických čisticích prostředků a kosmetiky značky Frosch je společnost Werner &  Mertz, rodinná firma s více než 150letou historií, která svou recyklační iniciativou a dalšími udržitelnými projekty významně přispívá k ochraně životního prostředí. Majitel firmy, pan Reinhard Schneider, usiluje na mezinárodní scéně o to, aby i další společnosti následovaly jeho příkladu a používaly pro své obaly recyklované plasty. Tedy jediný způsob, jak zajistit, aby oběhová ekonomika fungovala a udržovala plasty v uzavřené smyčce. V souvislosti s ochranou životního prostředí, uvedla firma v německém Mainzu do provozu nové výrobní centrum produktů Frosch a každoročně dobrovolně podstupuje audit EMAS, který již 11 let dokazuje, že společnost dodržuje zásady ekologických a udržitelných obchodních praktik, a trvale sleduje své cíle týkající se ochrany přírodních zdrojů.

Frosch je již přes 30 let průkopnickou značkou na poli ekologie. Čisticí i pečujicí prostředky s logem zelené žabičky jsou šetrné k pokožce i životnímu prostředí. Ve své dlouholeté historii Frosch neustále zdokonaluje vývoj a výrobu čisticích a pečujicích prostředků s ohledem na ekologii a stává se lídrem mnoha environmentálních projektů přesahujících mnohdy hranice daného průmyslu. Výrobky značky Frosch jsou v průběhu celého životního cyklu prokazatelně ohleduplnější nejen k životnímu prostředí, ale i ke zdraví spotřebitele. Ekologický přístup dokládají i získané certifikáty jako např. EMAS, Green Brands, Eco label a jiné. Více informací naleznete na: www.frosch-eko.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.