Sex, drogy a rock ‘n’ roll aneb jak to vypadá na šňůře kapely Wohnout?

Nejednoho fanouška zajímá, co dělá jeho oblíbená kapela na šňůře ve chvílích, kdy zrovna není na pódiu. Co se opravdu děje cestou na koncert? A co po něm? Herec a hudebník Vojtěch Bráník Dvořák nasedl do dodávky s kapelou Wohnout a zjistil to. Skupina, kterou před třiadvaceti lety založili bratři Matěj a Honza Homolovi, promluvila v pořadu Na šňůře o hádkách, saunových rituálech, bagetách na pumpě, turné s Lucií i o nehodě, která málem všechno změnila.

Jak to vypadá, když muzikanti sednou do dodávky a vyrazí na koncert? „Není to taková divočina, jak si fanoušci myslí. Nebereme tady drogy, ani se neopíjíme. V dodávce si píšeme noty, přehráváme si věci a píšeme texty. Dřív jsme si po koncertě pouštěli v autě filmy, ale Matěj to zatrhnul,“ rozpovídal se Honza Homola v pořadu Na šňůře na internetové televizi Mall.tv. „Nejvíc nás bavil film Trhák, ten jsme viděli snad milionkrát. Jen Matěj ho nenáviděl,“ dodává mladší z obou bratrů. „Seděl jsem vepředu a ostatní pokaždý usnuli, jen já to vždycky viděl celý. Asi po padesátý repríze, kdy to šlo pořád dokola každý víkend před koncertem i po koncertě, jsem ten film vytáhnul a vyhodil ho z okna. Jenže oni si příště vzali nový. Hrozně mě to vytočilo, a tak jsem asi dva měsíce jezdil na koncerty sám svým autem. Pak mě ještě dorazili, když mi do počítače uložili Trhák pod názvem mého oblíbeného filmu. Já jsem si ho pak pustil a rozjel se mi zase Trhák,“ popisuje Matěj Homola, jaké naschvály si dělají. „Občas se dost pohádáme, ale brzy to zase dáme dohromady,“ přiznává.

Kapela hraje skoro každý týden, ale předloni to málem dopadlo špatně. Při odjezdu z festivalu Benátská nedal její řidič přednost autobusu. „Byl jsem zahrabaný v počítači, myslím, že všichni členové kapely byli ve svých telefonech, někdo pospával a najednou “bum”. A pak takový to klasický ticho. Já už jsem párkrát v životě bouračku zažil, je to takové, že se ozve bum, pak je chvíli ticho. Přesně takové to bylo. Naštěstí se nikomu z kapely nic nestalo a dopadlo to dobře,“ vypráví Matěj Homola, který dva koncerty musel vynechat kvůli naraženým žebrům.

Wohnout už dvacet tři let tvoří bratři Honza a Matěj Homolovi, kteří jsou také autory repertoáru skupiny, baskytarista Jiří Zeman alias Zemánek a bubeník Zdeněk Steiner přezdívaný Fenek. Čtveřice má za sebou přes 2000 koncertů a také turné s kapelou Lucie. „Na podzim roku 1997 jsme hráli jako předkapela Lucie na jejich předvánočním večírku v Lucerně. Údajně proto, že nás slyšel Robert Kodym v nějakým skateshopu, kde si byl koupit boty. Následovně jsme od nich v šatně dostali nabídku, abychom jim předskočili v létě 1998 na turné k jejich desetiletýmu výročí,“ vzpomíná Matěj Homola. Přes celou řadu úspěchů si Wohnout nepotrpí na žádné speciální jednání. Když jim pořadatelé připraví dobré jídlo, jsou rádi, že si nemusí dát bagetu. „Nejlepší bageta je žádná bageta“, říká Honza. Co si ale nikdy neodpustí je sauna před koncertem. „Chodíme do sauny v každém městě, klidně bychom mohli dělat průvodce po saunách,“ uzavírají muzikanti.

Zdroj a foto: Mall.tv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.