Nová studie: Klíč k uspokojivému sexu? Alespoň šestiminutová předehra!

Minimálně šestiminutová předehra je klíčem k uspokojivému milování. Pro většinu lidí je pak důležitá i následná dohra plná mazlení a láskyplných projevů. Ukazují to výsledky nejnovější studie provedené na 1 500 respondentech. Pro skvělou předehru je důležité hodit za hlavu pochyby o svém vzhledu, nespěchat, naladit se s partnerem na stejnou vlnu a vzájemně si sdělovat, co je nám příjemné. K nadstandardnímu prožitku pomohou i erotické hračky.

To, že k sexu obvykle patří i předehra, je všeobecně známo. Lidé ji obvykle berou jako naladění se na nadcházející milování, ovšem tomu, co přijde následně, stále přikládají hlavní význam. Výzkumy vědců ovšem odhalují, že předehra, a konkrétně délka jejího trvání, hraje v sexu mnohem výraznější roli, než by se zdálo. Z nedávné studie, za níž stojí společnost Trojan a odborníci z Sex Information and Educational Council of Canada, vyplynulo, že lidé, kteří si před milováním dopřávají alespoň 6 minut předehry, mají mnohem vyšší šanci, že budou se sexem velmi spokojeni. Čím delší předehra, tím více pak spokojenost narůstala.

Oněch 6 minut se ovšem ukázala jako kritická hranice, pod níž by partneři neměli zajít, pokud se ve svém sexuálním životě nechtějí zbytečně ochuzovat. Nehledě na to, že odborníci rovněž poukazují na to, jak je předehra mimořádně důležitá pro ženský orgasmus. „Zatímco muži ve většině případů dokážou dosáhnout orgasmu i pouhou penetrací, žen schopných vaginálního orgasmu je menšina. Dámy potřebují ke svému vyvrcholení i doteky, dráždění intimních míst a také dostatek času,“ uvádí Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou.

Nespěchejte a dopřejte si trochu romantiky
Jakkoliv je kreativita v sexuálním životě skvělým kořením, nemusíte pro to, abyste si užili dostatečnou a vzrušující předehru, jen donekonečna vymýšlet nové a nové situace a sehrávat téměř divadelní scénky. Využijte předehru právě tak, jak ji lidé obvykle vnímají: jako chvíli, kdy se na sebe partneři naladí, a to nejen sexuálně, ale i emočně, kdy mezi sebou budují pouto a vytvářejí to správné vzrušení. Obzvláště muži občas příliš spěchají a zapomínají na trochu romantiky. „Spíš než se hned vrhnout na partnerčin klín je lepší jen se k sobě přitisknout, minutu si hluboce hledět do očí a společně rytmicky dýchat. Tato tantrická technika oběma partnerům pomůže uvolnit se, navodit emoční pouto a naladit se na svá těla. Při společném dýchání je také dobré držet se za ruce, což dle výzkumů pomáhá s uvolněním hormonu lásky oxytocinu,“ radí Adam Durčák s tím, že obdobně působí i poslech oblíbené hudby. Pro skvělou předehru si tak určitě připravte i playlist svých společných favoritů.

Zažeňte nejistoty a komunikujte
I ženy ovšem mohou mít tendenci předehru příliš neprodlužovat a jít rovnou na věc, aby bylo brzy hotovo. Od dodatečných prožitků je často odrazují pochybnosti o dostatečnosti jejich vzhledu, a tak se nechtějí partnerům zbytečně vystavovat. Ženy by se měly pokusit oprostit od pochybností a i díky sexu si budovat zdravé sebevědomí. „Zkuste sama sobě na začátku předehry odpovědět na otázku, co na svém těle máte nejraději a co na vás nejvíce oceňuje partner. Tyto části pak více zapojte a užívejte si jejich laskání. Naučte se mít ráda své tělo a nestyďte se za něj,“ doporučuje Adam Durčák. Stejně tak dámám radí, aby se nestyděly sdělovat partnerovi, co je jim při milování příjemné a co je naopak znervózňuje a čemu by se tedy raději vyhnuly. V neposlední řadě může ke skvělé předehře pomoci i společná masturbace, kdy si jednak partneři mohou názorně ukázat, co jim dělá dobře, jednak mohou podpořit své vzrušení. Nejen k masturbaci se též výborně hodí sexuální pomůcky, které do předehry přinesou nádech hravosti.

K většímu uspokojení přispěje i následné mazlení
Odborníci se zároveň shodují, že obdobně důležitý jako čas chvíli před sexem je i čas těsně po něm. Zmíněná studie například zjistila, že se 56 procent mužů a 55 procent žen cítí více sexuálně uspokojeno, pokud je součástí milostného aktu i následná intimní dohra. „Chvíle po sexu jsou ideální pro mazlení či slova lásky a komplimentů. Ty přitom budou znít mnohem upřímněji, protože lze předpokládat, že je partner neříká jen pro to, aby vás navnadil k sexu. Vhodné v tuto chvíli naopak není něco na proběhlém milování negativně hodnotit či navrhovat, co by se dalo zlepšit. To je lepší probrat s čistou hlavou, nikoliv v návalu emocí,“ uzavírá Adam Durčák.

Zdroj: sexshop Ruzovyslon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.