Uvařte si s projektem Zrozeno v EU slávky po námořnicku

Během svého nákupu se při výběru potravin zaměřte na jejich původ v zemích Evropské unie. Ideální je, pokud se veškerá zemědělská produkce může spotřebovat do pár desítek nebo maximálně stovek kilometrů od místa výroby. Jakékoliv převážení na velké vzdálenosti navíc významně ovlivňuje čerstvost všech zemědělských a potravinářských produktů.

S projektem Zrozeno v EU a ve spolupráci s kuchařem Petrem Cvanem ochutnáme tradiční pokrmy z různých koutů Evropy. Ze severu na jih, ze západu na východ. Společně vyrazíme na ochutnávku do deseti zemí a připravíme si tradiční jídla z kvalitních evropských surovin tak, jak je vařily nejen naše babičky, ale i babičky v Itálii, Belgii, Francii, Maďarsku, Maltě, Švédsku, Řecku, Irsku a Portugalsku. Naší třetí zastávkou bude země Beneluxu, se sídlem Evropské unie – Belgie.

Moule a la Mariniere / Slávky po námořnicku (4 porce)
Suroviny:
2 kg slávek
1 dcl bílého vína
1x červená cibule
4 stroužky česneku
Svazek plocholisté petržele
Rozmarýn
Tymián
Sůl, pepř
Lžíce másla

Postup:
Do velkého hrnce nalejeme olej a česnek nasekaný nadrobno. Zpěníme na oleji, přidáme červenou cibuli, čerstvý rozmarýn a tymián. Restujeme a přidáme bílé víno. Vhodíme slávky a přiklopíme pokličkou. Dusíme maximálně 5 min, než se slávky otevřou – ty, které se neotevřou, vyhodíme. Přidáme větší množství nahrubo nasekané petrželky, zamícháme a můžeme podávat. Čerstvou slávku poznáme podle toho, že je zavřená a čistá, měly by být také cítit po slané vodě.

Všechny evropské recepty projektu Zrozeno v EU můžete vidět na TV Mňam od 2. – 9. března 2020 v hlavním vysílacím čase.

Zdroj a foto: www.zrozeno.eu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.