AEG radí, jak správně prát látkové roušky i oblečení. Rozšířeno o rady od #rouskyvsem

Vzhledem k současné situaci je jistě na místě (mimo vzájemné pomoci a zodpovědnosti) považovat čistotu a hygienu za životní prioritu. Mimo vyhýbání se frekventovaným místům a péči o domácnost je potřeba se zaměřit i na péči o oblečení a látkové roušky. Viry totiž mohou i několik hodin přežít právě zde. Velkým pomocníkem v tomto boji je pára, která efektivně zbaví oblečení nejen virů, ale i bakterií a alergenů. U praček AEG s technologií ProSteam® lze totiž ukončit každý prací cyklus dávkou páry a zbavit se tak těchto nežádoucích částic.

Velkým tématem dnešních dnů je však praní látkových ochranných roušek. Ty perte vždy samostatně na nejvyšší možnou teplotu, ideálně při 90 °C, aby se zničily i virové částice. Ještě vlhké je pak přežehlete. Ideálně žehličkou s parním programem nebo parním generátorem. Zatočí tak nejen s viry, ale i bakteriemi a alergeny.

Další výhodou páry je to, že odstraňuje pomačkání. Potřebu některé materiály žehlit tak úplně vyruší nebo nám žehlení maximálně usnadní. V pračkách AEG ProSteam® (například model L7FBE69SCA) tak můžete každou várku prádla vyprat tak, jak jste zvyklí a na závěr přidat dávku páry. Pokud své oblečení poté ještě přežehlíte, riziko výskytu virů na oblečení zmírníte na minimum.

Jak vyrobit další homemade roušky?
Je nám jasné, že ne každý ví, jak roušku ušít. Proto jsme pro vás našli jednoduché návody, které nezaberou příliš mnoho času, ale přitom vás ochrání.

Rouška ze sáčku do vysavače
Máte doma nepoužitý sáček? Vynikající. Tento návod je pro vás jako stvořený. Je jednoduchý a z jednoho pytlíku se vám povede udělat i více roušek. Nepoužívejte parfémované sáčky.

Nešitá rouška z bavlněného trika
Nemáte šicí stroj, ani jehlu a nit? Nevadí. K výrobě bavlněné roušky vám bude stačit triko z bavlny a nůžky. Roušku budete mít do pár minut hotovou.

Doufáme, že se počet nakažených, co nejdříve zastaví. Nezapomínejte, PREVENCE je klíč. Co byste měli a neměli dělat?

  • Používejte dezinfekci a mýdlo. Venku, i po návratu domů.
  • Noste gumové rukavice. Rukavice lze dezinfikovat, ale lepší je jich mít v záloze víc.
  • Nesahejte si na roušku, ani na obličej.
  • Roušku mějte nasazenou pevně, nikde by neměla odstávat.
  • Roušku je nutné pravidelně měnit a po použití vydezinfikovat (např. vyvařením).
  • Pokud nemusíte, na nic venku nesahejte.
  • Buďte ohleduplní.

Děkujeme, že nosíte roušky a chováte se zodpovědně. Jenom díky tomu se nám podaří nakažení tímto virem eliminovat. Velmi si vážíme každého sdílení i článku. Nezapomeňte u fotek používat #rouskyvsem, ať se nošení roušek naprosto normalizuje. Další informace naleznete na: https://www.rouskyvsem.cz/

Archiv: AEG, #rouskyvsem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.