Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Hudební skupina MarZ jako první uskuteční svůj křest nového alba on-line již tento čtvrtek!

První on-line křest proběhne již tento čtvrtek 26. března od 20:00 za pomoci iniciativy #nechodven, která zprostředkovává streamované koncerty z pražského klubu U Staré paní bez účasti diváků. Ti si ho mohou pustit živě ze svých domovů. Do projektu se zapojila například zpěvačka Lenka Dusilová nebo loňská držitelka Ceny Anděl, violoncellistka a zpěvačka Dorota Barová a mnoho dalších hudebníků.

„Věříme, že má smysl právě v této době přinášet lidem pozitivní myšlenky a živou kulturu. Jsme rádi, že díky těmto neobvyklým podmínkám vznikají i dobré věci a nápady, jako je tento. Tak se třeba naše hudba dostane k lidem, kteří by na živý koncert nepřišli – přátelům v zahraničí, rodičům s malými dětmi, jakkoli nemocným a nemohoucím lidem. Srdečně vás zveme ke sledování!,“ vzkazuje hlavní protagonistka Markéta Zdeňková.

Diváci mohou během sledování na webu www.nechodven.cz dobrovolně přispět hudebníkům, technikům, organizátorům a klubu na provozní náklady, ale část výtěžku půjde také na nadaci ŽIVOT90, která se již 30 let věnuje pomoci seniorům a nyní je velmi aktivní v evidenci a řízení dobrovolníků a provozování hotlinky.

MarZ v čele se zpěvačkou a skladatelkou Markétou Zdeňkovou vydali před několika dny eponymní album plné silných příběhů. S novým albem představili videoklip k písni Olymp, v němž hraje hlavní roli přitažlivost, hravost a vášeň. Dcera známého jazzového pianisty Zdeňka Zdeňka tak dokazuje, že je nejen silnou skladatelkou a písničkářkou nové generace, ale i velmi osobitou textařkou. Její tvorba se pohybuje na pomezí žánrů folku a rocku a nabízí širokou škálu témat od tajemného dědictví předků přes trable se stydlivým milencem až po meditativní plavbu vesmírem.

Na novém albu se podíleli výrazní hudebníci v čele s trombonistou a zpěvákem Štěpánem Janouškem (Skety), basistou Milošem Klápštěm (A.Langerová), bubeníkem Jakubem Šindlerem (Bert & Friends) či kytaristou Daliborem Hrubešem (Emozpěv). Nahrávka vznikla ve studiu SONO a věrně zachycuje zvuk a náboj kapely při koncertech. Ten si budou moci fanoušci vychutnat plnými doušky při prvním online křtu již tento čtvrtek 26. března on-line na nechodven.cz nebo na facebookovém eventu https://www.facebook.com/events/216374806110245/.

Zdroj: https://marz.lnk.to/MarZ, https://www.facebook.com/marzband.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *