BOROTALCO – osobitá tradiční vůně s příběhem…

Už naši předci se chtěli cítit komfortně – staří Egypťané například holdovali koupelím s vonnými oleji, v Asii zase sázeli na krystaly s minerální solí. První skutečný deodorant byl ovšem vynalezen až v roce 1888 Američankou Ednou Murphey, která si tehdy nechala patentovat produkt s názvem „Mum“. Jednalo se o jakýsi krém se zinkem, který se nanášel do podpaží. Hodně barvil a zanechával stopy na oblečení, ale ženy byly nadšené.

V roce 1903 se objevil na trhu první antiperspirant „Everdry“. Novinkou bylo, že přímo zabraňoval pocení, zatímco dosavadní deodoranty ho pouze maskovaly svojí vůní. „Everdry“ bylo potřeba nanášet pomocí vaty a obsahoval chlorid hlinitý, který rozežíral oblečení i pokožku nositelky. Ve 40. letech 20. století výrobci konečně okoukali princip kuličkového pera a na světě byl roll on. Aplikace ve spreji přišla o desítku let později a hned zase ustoupila do pozadí, jelikož obsahovala nebezpečné látky. Největší úspěch tedy začaly slavit tuhé deodoranty.

A teď k tomu nejdůležitějšímu – málokdo tuší, že historie značky Borotalco sahá až do 1843, kdy si anglický lékárník Henry Roberts otevřel ve Florencii své první farmaceutické laboratoře. V roce 1878 objevil formuli Microtalcum – jemně mletý prášek z přírodního jílovitého minerálu „mastku“ (anglicky „talcu“). Tento vysoce kvalitní bílý tělový pudr dokonale absorbuje, osvěžuje, zjemňuje a dodnes pečuje o pokožku dětí i dospělých.

V čem jsou deodoranty Borotalco jiné?
Hlavní vlastností „talcu“, tedy pudru, který obsahují, je kromě nezaměnitelné svěží vůně jeho absorpční síla. Microtalcum je navíc schopno pleť uklidnit, chrání ji před podrážděním, zanechává sametově hebkou a suchou. Zamezuje dalšímu pocení a hodí se i pro velmi citlivou pokožku, neboť neucpává póry a nechává ji volně dýchat.

Deodoranty Borotalco Original
s nezaměnitelnou vůni Borotalco poskytují 48hodinovou ochranu před pocením. Exkluzivní složení s obsahem Microtalca efektivně absorbuje pot a denně zajišťuje příjemně suchou pokožku. Deodoranty Borotalco Original jsou bez alkoholu a dermatologicky testovány.

Deodoranty Borotalco Invisible byly vyvinuty za účelem redukce vzniku žlutých skvrn na světlých látkách a bílých stop na tmavých látkách. Exkluzivní složení s obsahem Microtalca efektivně absorbuje pot, zajišťuje příjemně suchou pokožku a poskytuje 48hodinovou ochranu před pocením. Jsou bez alkoholu a dermatologicky testovány, Borotalco Invisible Fresh rozšiřuje řadu o novou svěží a čistou květinovou vůni

Borotalco Active deodoranty s inovativní technologií Odor-ConventerTM obsahují mikrokapsle, které se aktivují přímo během pohybu a při pocení. Mikrokapsle uvolňují extra vůni v okamžiku, kdy je jejich extra účinku nejvíce zapotřebí. Efektivita tohoto produktu byla testována i při vysoké fyzické námaze.


„BOROTALCO – unikátní vůně vytvořená s láskou a vášní pro kvalitu“

Zdroj a foto: https://www.borotalco.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.