Foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková radí, jak sterilizovat roušky s využitím kuchyňských spotřebičů

Nebýt zákeřného koronaviru, už by populární foodblogerka Veronika Koko Šmehlíková v týdenních intervalech připravovala na obrazovkách veřejnoprávní televize své Menu pro Emu. Ale člověk míní a život mění, proto si akční maminka téměř roční dcery Emy nezoufá a užívá si nově nabitý čas ve své sotva měsíc staré kuchyni, kterou si vysnila. A nakonec nechybí ani ta kamera. Tu vzal totiž do rukou její muž a každý den se svou ženou točí Menutovku z karantény, tedy aktuálním podmínkám přizpůsobenou verzi pořadu, který byl jedním z prvních, s nímž internetová televize Mall.tv zahajovala vysílání v Česku i na Slovensku. Jeden z nových dílů věnovali manželé také aktuálnímu tématu, kterým jsou roušky. Všichni je musíme nosit a po každém použití sterilizovat. Málokoho ale napadne si tenhle proces usnadnit s využitím kuchyňských spotřebičů.

Společně se svým manželem, dcerou Emou a velkou kuchařskou knihovnou dává Koko dohromady tipy a triky, jak si užít i nucený pobyt v kuchyni. A to s vynalézavostí a humorem sobě vlastním. Tématem jedné z epizod Menutovky z karantény se proto staly všemi pády skloňované roušky. I s těmi se dá totiž v kuchyni pracovat, což v pojetí prostořeké foodblogerky znamená sterilizovat je na mnoho způsobů. A jak jinak než s využití kuchyňských pomocníků.

„Myslím si, že málokdo má čas a dostatek prádla na to, aby každý den zapínal pračku, následně čekal až roušky uschnou a pak je ještě žehlil. A vzhledem k tomu, že je roušek nedostatek a všichni si je po domácku šijí, řekla jsem si, že musí být i jiné, rychlejší způsoby. Nápadů na internetu a sociálních sítích je velké množství, ale ne všechny splňují kritéria likvidace viru. Proto jsem si stoupla do kuchyně, pečlivě promyslela strategii boje a v jednom z dílů Menutovky se o ni podělila,“ říká Koko, která neopomenula zmínit ani tradiční postup, jak roušku vyvařit. Nebyla by to ale Koko, aby ho nedoplnila pár zlepšováky a ještě nevyzkoušela bezpočet dalších alternativ, jak si poradit.

Kuchyňské spotřebiče ale využívá autorka populárního blogu Menu od Koko v denních epizodách i k původním účelům. Připravuje s jejich pomocí třeba pět rychlých jídel v jedné troubě, nahou pizzu nebo domácí chleba a všechny její recepty jsou k vidění kdykoli a kdekoli zdarma na www.mall.tv/menutovka.

Foto: Mall.tv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.