Fyzika ožije před očima! Autoři nové vzdělávací platformy Vividbooks uspíšili vývoj, aby pomohli učitelům i rodičům s domácí výukou

Online knihovna vědomostí Vividbooks v reakci na současnou komplikovanou situaci ve vzdělávání zpřístupňuje až do odvolání veškerý doposud dokončený obsah zdarma. Osnovy fyziky pro základní školy v ní ožívají ve zcela nové, interaktivní formě. Učitelé i rodiče tak mají další alternativu k domácí výuce, která zabaví děti mnohem víc, než klasické učebnice.

Učebnice Vividbooks jsou vyvíjeny pro práci s rozšířenou realitou (AR) a dokáží tak představit vědu srozumitelně a zábavně. Tuto didaktickou knihovnu tak mohou využít učitelé i rodiče, kteří v současné nelehké situaci hledají způsoby, jak děti během domácí výuky co nejvíce zaujmout.

V knihovně Vividbooks nyní najdete fyziku pro sedmou a osmou třídu, konkrétně dvě kapitoly – Optika a Energie a kapaliny. „Uspíšili jsme vývoj, zveřejnění tohoto obsahu bylo původně v plánu až na květen letošního roku, ale chtěli jsme zareagovat na současnou náročnou situaci a příspět tím, co umíme, vysvětluje autor projektu Vítek Škop a dodává, „víme, že ještě není všechno dokonalé, projekt je v testovací fázi a tak budeme rádi za každou zpětnou vazbu.

V App Store je nyní základní verze dostupná zdarma. Budete-li si ji chtít vyzkoušet, aplikace vás navede k vytištění pracovních listů, ty obsahují stručně zpracované kapitoly, vysvětlující nákres a související otázky. Skrz tablet či smartphone nákres na papíře ožije a animace názorně ukáže fyzikální jev. Děti samy dokreslí do pracovního listu co v animaci viděly, kriticky přemýšlí nad otázkami a vytvoří si tak vlastní učebnici. „Náš přístup podporuje kreativní a aktivní učení, které má mnohem lepší výsledky proti běžnému memorování suchých vzorečků a strohých, odborně popsaných principů, popisuje výhody Vividbooks učitel fyziky František Cáb.

Zdroj: Vividbooks

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.