Huawei a Xiaomi představily nové smartphony

Vlajkové modely řady HUAWEI P40 nabízí díky dosud největšímu čidlu CMOS celodenní fotografování se super vysokým rozlišením prostřednictvím výkonných fotoaparátů, vysokovýkonnou technologii 5G a špičkový design.

Divize Huawei Consumer Business Group dnes představila modely HUAWEI P40 Pro+, HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40, novou řadu vlajkových lodí* chytrých telefonů řady HUAWEI P40, nabízejících špičkový design s přelomovými inovacemi fotoaparátů, jež zásadním způsobem rozšiřují možnosti mobilního fotografování a natáčení videí.

Řada HUAWEI P40 pokračuje v nejlepší tradici excelentního focení chytrými telefony. Velké čidlo o velikosti 1/1,28 palce disponuje velikostí pixelu 2,44 μm. Díky tomu umožňuje rapidně vyšší prostupnost světla pro lepší výkon při slabém osvětlení, zatímco vylepšená periskopová konstrukce se stará o 10násobek skutečného optického zoomu. Modely vlajkových lodí této řady* fungují na čipové sadě Kirin 990 5G a podporují vysokorychlostní technologii 5G a technologii Wi-Fi 6 Plus. Pokročilý hardware je zabudován do krásného a kompaktního krytu s displejem HUAWEI Quad-curve Overflow, který nabízí vynikající plynulost a citlivost.

Generální ředitel divize Consumer Business Group Richard Yu k tomu říká: „Chytré telefony Huawei řady P se vždy vyznačovaly inovativní estetikou a prémiovým hardwarem pro focení. Přitom vždy představovaly to nejlepší v průmyslovém designu a technologiích. S mimořádným čidlem, optikou od značky Leica, silnou čipovou sadou a technologií HUAWEI XD Fusion Engine je řada HUAWEI P40 ukázkovým příkladem naší snahy a nabízí celodenní zážitky v super vysokém rozlišení, aby naši zákazníci mohli uskutečňovat své kreativní vize.”

Konstrukce, jaká tu ještě nebyla
Modely HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ jsou vybaveny displejem HUAWEI Quad-curve Overflow inspirovaným uměním pohybu v přírodě. Displej disponuje zaoblenými hranami na všech čtyřech stranách a vytváří tak tvar, který připomíná vodu přetékající přes okraj šálku. Super tenké rámečky a kulaté rohy zajišťují vzhled, který dělá dojem téměř nekončícího okraje a stará se o skvělý zážitek při pohledu na chytrý telefon, stejně jako o ergonomické držení. Vylepšený skener otisku prstu integrovaný do displeje nabízí o 30 % rychlejší biometrickou autentizaci.

 Modely HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 vyzařují klasickou elegancí ze všech pohledů. Jsou dostupné v barevných provedeních Blush Gold a Silver Frost. Model HUAWEI P40 Pro+ je vybaven vynikajícím keramickým zadním panelem vyrobeným za použití nanotechnologií, který je vypálen a vyleštěn takovým způsobem, aby obstál ve zkoušce času s neuvěřitelnou trvanlivostí a nadčasovým stylem. Tento unikátní design přichází ve dvou ikonických barvách: White Ceramic a Black Ceramic.Celodenní fotografování se super vysokým rozlišením

Ve vlajkových modelech řady HUAWEI P40* je zabudován pokročilý systém fotoaparátů Ultra Vision Leica, který je k dispozici v konfiguracích tří, čtyř a pěti fotoaparátů. Fotoaparát HUAWEI P40 poskytuje vynikající fotografické výsledky s ultra širokoúhlými a širokoúhlými objektivy a teleobjektivy. Systém fotoapaátů HUAWEI P40 Pro se vyznačuje evolucí systému Leica Quad Camera s výkonnějším fotoaparátem SuperSensing Cine Camera a fotoaparátem pro 3D snímání hloubky pro podporu zoomu 50x SuperSensing Zoom. HUAWEI P40 Pro + umožňuje zákazníkům zažít nevídané díky systému SuperZoom Array, jež podporuje 10násobek skutečného optického přiblížení a 100násobek digitálního přiblížení.

Čidlo HUAWEI Ultra Vision Sensor, které je součástí vlajkových modelů řady HUAWEI P40, je technickým zázrakem, který je revolucí v technologii čidel na úrovni pixelů. Úhlopříčně měří 1/1,28 palce a podporuje pixel binning pro dosažení velikosti pixelů 2,44 μm a podporuje systém Full Pixel Octa PD AutoFocus pro vysokorychlostní zaostření kdykoli během dne, zatímco systém HUAWEI XD Fusion Engine integruje a zpracovává data z více fotoaparátů pro celkové zlepšení kvality fotek.

HUAWEI P40 Pro přibližuje vzdálené objekty pomocí 5násobného optického zoomu, 10násobného hybridního zoomu a 50násobného maximálního digitálního zoomu. Řada HUAWEI P40 Pro vůbec poprvé nabízí spektrum barevných filtrů RYYB, které zvyšují prostupnost světla a zlepšují kvalitu snímků se zoomem. HUAWEI P40 Pro+ má 100násobný SuperZoom Array s novou periskopovou konstrukcí, která pětkrát odráží světlo, čímž prodlužuje světelnou dráhu o 178 procent a podporuje tak 10násobný skutečný optický zoom. Opticky stabilizovaný hlavní fotoaparát Ultra Vision a systém SuperZoom Array pracují společně s AI na realizaci trojité OIS + AIS pro výrazně vylepšenou stabilizaci fotografií a videa.

Tón a struktura pleti jsou věrně reprodukovány pomocí nového spektrálního senzoru barevné teploty a algoritmu AI AWB, které zvyšují přesnost barev o 45 procent. Algoritmy pro hluboké učení poskytují optimalizaci portrétů v reálném čase, která zvyšuje světlost a detaily. HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ mají fotoaparát na selfie s rozlišením 32MP a infračervený fotoaparát IR Depth Camera, které podporují autofokus a simulaci efektu bokeh, aby poskytovaly stejné vynikající efekty na výšku, stejně jako infračervené odemykání obličejem pro bezpečné odemknutí zařízení bez ohledu na okolní světelné podmínky. Řada HUAWEI P40 také představuje HUAWEI Golden Snap, novou funkci Galerie, která využívá AI k výběru nejlepších snímků z pohyblivého obrazu. Funkce AI Remove Passerby a AI Remove Reflection mohou odstranit nežádoucí předměty a oslnění z rámečku, což uživatelům umožňuje snadné vylepšení jejich fotek.

Výkonná kapesní kamera
Kamera SuperSensing Cine s rozlišením 40MP v modelech HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ má ultraširokoúhlý objektiv s ohniskovou vzdáleností odpovídající 18mm a 1/1,54palcový senzor podporující poměr stran 3:2, který je populární mezi fotoaparáty DSLR s plným rámečkem. Pixely na tomto senzoru lze individuálně upravit tak, aby zachytily dlouhou, krátkou nebo normální expozici hardwarově založených videí HDR. V této kameře je zabudována technologie SedecimPixel Fusion, která podporuje pixel binning 16-v-1 a vytváří super pixely o rozměrech 4,48μm, které zvyšují citlivost světla až na hodnoty ISO51200 a umožňují ultra pomalé snímání videa o rychlosti 7 680fps.

Vlajkové modely řady HUAWEI P40* u videí podporují simulaci efektu bokeh v reálném čase. Tato funkce napodobuje efekty širokoúhlého objektivu a dodává progresivní bokeh, který pomáhá zvýraznit hlavní předmět záběru. Teleobjektiv dokáže zachytit záběry se zoomem s vysokým rozlišením i videa s časovým odstupem 4K. Směrové automatické přiblížení dostupné v modelech HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ umožňuje uživatelům současně přiblížit zdroj zvuku a současně zesílit jeho hlasitost.

Plně připojené 5G
Vlajkové modely řady HUAWEI P40* jsou poháněny čipovou sadou Kirin 990 5G, která poskytuje integrovanou konektivitu 5G s nejkomplexnější podporou pásem 5G, silným výkonem AI a energetickou účinností. Modely HUAWEI P40 Pro a HUAWEI P40 Pro+ nabízí citlivost displeje a herní zážitek nové úrovně díky vylepšenému grafickému procesoru, který na maximum využívá panel o kmitočtu 90Hz. Řada HUAWEI P40 podporuje technologii Wi-Fi 6 Plus o frekvenci 160MHz, která umožňuje vysokorychlostní konektivitu pro teoretickou rychlost přenosu dat rychlostí až 2 400Mbps. Pro model HUAWEI P40 Pro+ je k dispozici špičkový bezdrátový systém HUAWEI SuperCharge o výkonu 40W pro rychlé a pohodlné nabíjení. Čipová sada je vybavena thermal headroom pro zajištění výjimečného výkonu díky pokročilým chladícím systémům. Chlazení pro model HUAWEI P40 Pro+ zajišťuje systém SuperCool 4-v-1 uzpůsobený na míru.

Operační systém EMUI 10.1 přináší řadu nových funkcí, které umožňují bohatší a bezproblémové fungování v rámci AI. Funkce HUAWEI MeeTime[1] podporuje videohovory s rozlišením 1 080 p v kvalitě Full HD na chytrých telefonech a tabletech Huawei a HUAWEI Vision TV a zajišťuje jasnou kvalitu obrazu i za podmínek slabého osvětlení nebo nízké kvality signálu. Uživatelé mohou také v průběhu videohovoru sdílet obrazovku svého telefonu s dalšími účastníky a vkládat poznámky pro rychlé sdílení myšlenek.

[1] Funkce bude k dispozici prostřednictvím aktualizace HOTA. Funkce HUAWEI MeeTime je podporována v Thajsku, Singapuru, Malajsii, na Filipínách a v Indonésii.

Funkce Huawei Share usnadňuje vysokorychlostní přenos souborů mezi chytrým telefonem a dalšími zařízeními, jako jsou tablety a počítače. S funkcí Huawei Share na chytrých telefonech řady HUAWEI P40 mohou uživatelé streamovat hudbu do inteligentního reproduktoru, zahájit promítání obrazovky a připojit se k Wi-Fi poklepáním na zařízení [2], které chtějí připojit ke svému telefonu. Přidaná nová funkce spolupráce na více obrazovkách umožňuje zvýšení produktivity. Lze snadno odpovědět na video- nebo hlasové hovory na principu hands-free, přímo prostřednictvím počítače, a otevírat soubory a hypertextové odkazy na chytrém telefonu prostřednictvím nativních aplikací v počítači.

V úzké spolupráci s vývojáři na celém světě nabízí Huawei širokou škálu globálních a místních aplikací v AppGallery, oficiálním obchodu Huawei pro stahování aplikací. Uživatelé si také mohou užívat možností bohaté knihovny kvalitních zábavních médií na službách HUAWEI Video, HUAWEI Music a HUAWEI Reader, přičemž neustále doplňujeme nové přírůstky od nejlepších poskytovatelů obsahu.

Ceny a dostupnost
Řada HUAWEI P40, přesněji modely P40 Pro a P40, bude na českém trhu v předprodeji od 26. 3. do 5. 4. 2020 ve zvýhodněném balíčku s Freebuds 3 a VIP službami včetně úložiště Huawei Cloud 5 GB doživotně zdarma + 50 GB na jeden rok. Od 6. dubna 2020 budou modely Huawei P40 Pro a P40 k dispozici v běžném prodeji, a to v distribuci Vodafone, O2 a ve volném prodeji.

Model Barva Konfigurace Cena
HUAWEI P40 Pro Silver Frost

Ice White

Deep Sea Blue

Blush Gold

Black

XXEMUI 10. 1 (Based on Android 10)

CPU:HUAWEI Kirin 990 5G

6.58-inch OLED Display

Resolution: 2640*1200 pixels

Battery capacity: 4200 mAh (typical value) , 4100 mAh (rated value)

8 GB RAM + 512 GB ROM / 8 GB RAM + 256 GB ROM

25 999 Kč
HUAWEI P40 EMUI 10.1 (Based on Android 10)

CPU:HUAWEI Kirin 990 5G

Screen Size: 6.1-inch OLED Display

Resolution: 2340*1080 pixels

Battery capacity: 3800 mAh (typical value) , 3700 mAh (rated value)

8 GB RAM + 128 GB ROM / 8 GB RAM + 256 GB ROM

18 999 Kč

Spolu s řadou HUAWEI P40 představila společnost Huawei také modely HUAWEI WATCH GT2e, HUAWEI Sound X a nejnovější S/S ‘20 HUAWEI X GENTLE MONSTER Eyewear, které dále rozšiřují produktové portfolio produktů pro všechny scénáře, konstruovaných za účelem pomoci zákazníkům žít lepší digitální život.

Xiaomi představuje dlouho očekávané novinky produktové řady Mi 10: Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite 5G
Xiaomi, jeden z celosvětových technologických lídrů, dnes uvedl na evropský trh velmi očekávanou řadu smartphonů Mi – Mi 10, Mi 10 Pro a Mi 10 Lite 5G – a také další produkty ekosystému Xiaomi. Poprvé v historii Xiaomi představuje všechny vlajkové produkty s podporou 5G.

Mi 10 Pro a Mi 10: novinky přinášející všestranný uživatelský zážitek
Čtyřnásobná kamera zachytí dokonalé fotografie i videa. Xiaomi Mi 10 Pro v sobě přináší působivé spojení hardwarových a softwarových parametrů v popředí s 108 Mpx hlavním fotoaparátem, jenž nabízí jedno z největších rozlišení na trhu v současné době. Díky 20 Mpx ultra-širokoúhlé kameře může uživatel zachytit celé své okolí bez omezení. Model navíc disponuje dvěma dalšími teleobjektivy, se kterými uživatelé pořídí portréty až s dvojnásobným optickým přiblížením, nebo vyfotí vzdálené objekty až s 50násobným zoomem a optickou stabilizací.

Automatické laserové zaostřování hlavního fotoaparátu, AI 2.0, noční režim 2.0 společně s duálním bleskem vytvářejí kombinaci vlastností, které napomáhají k pořízení jasnějších a světlejších fotografií v noci. Mi 10 Pro si se svými výkonnými fotoaparáty vybojoval zasloužené první místo v DxOMark se 124 body, což jej aktuálně řadí na první příčku fotomobilů světa. Také druhý model série, Xiaomi Mi 10, získal velice slušný výsledek, a to 104 bodů.

Další předností obou modelů jsou dva symetrické reproduktory umístěné po stranách telefonů. Díky této špičkové audio výbavě získal Xiaomi Mi 10 Pro nejvyšší skóre v DxOMark.

Nejelegantnější telefon s bezkonkurenčním TrueColor displejem
Krása a funkčnost spojily síly a vytvořily nejelegantnější design smartphonu v portfoliu Xiaomi. Jak Mi 10 Pro, tak Mi 10 mají 3D zakřivené hrany, které umožňují pohodlnější držení v ruce. Obě strany telefonu jsou vybaveny odolným sklem Gorilla Glass 5, které zajišťuje vyšší odolnost. Záda Mi 10 Pro se chlubí antireflexním matným sklem, zatímco Mi 10 nabízí nádherná lesklá záda. Přední kamera je navíc velmi šikovně umístěna, což umožňuje využití větší plochy displeje. Díky oslnivému 6,67” zakřivenému AMOLED displeji nabízí Mi 10 Pro bezkonkurenční podání barev. Celkově jsou oba modely vybaveny displejem, který poskytuje jedinečný uživatelský zážitek.

Výkon a rychlost Snapdragonu 865
Mi 10 Pro a Mi 10 jsou vybaveny nejnovějším čipsetem Qualcomm Snapdragon 865 s podporou 5G. Kromě toho se obě zařízení mohou pochlubit technologií LiquidCool 2.0, která poskytuje telefonům systém speciálního chlazení. Celkově si toto hardwarové vybavení vysloužilo 602 660 bodů v testu AnTuTu. V době zvyšujících se nároků pro rychlost přenosu a objem dat jsou oba smartphony vybaveny podporou sítí 5G. Mi 10 Pro a Mi 10 nenabízí pouze 5G síťové připojení, ale podporuje také 5G MultiLink připojení pro simultánní připojení až tří sítí (2.4 GHz/5 GHz Wi-Fi a mobilní data).

Bezdrátové nabíjení
Mi 10 Pro je vybaven vysokokapacitní 4500 mAh baterií, která umožňuje trojí vysokorychlostní nabíjení. Jedná se o možnost 50 W nabíjení pomocí kabelu, 30 W bezdrátové nabíjení nebo reverzní nabíjení.[1] Samozřejmostí je pak přítomnost NFC a IR. Mi 10 Pro je dostupný ve dvou barevných variantách, a to Apline White a Solstice Grey ve velikosti pamětí 8 GB+256 GB, zatímco Mi 10 je nabízen ve dvou provedeních 8 GB+128 GB a 8 GB+256 GB, a to v barvách Twilight Grey a Coral Green. Ceny obou modelů pro český trh budou upřesněny se začátkem prodejů.

Nový produkt Xiaomi Mi 10 Lite 5G
Třetím nemladším členem rodiny Mi 10 je model Mi 10 Lite 5G, který ale také disponuje velice slušnou výbavou. Hlavními přednostmi jsou 48 Mpx AI quad kamera a 6.57“ AMOLED TrueColor displej. Mi 10 Lite 5G je poháněn procesorem Snapdragon 765G a disponuje baterii o kapacitě 4160 mAh. Mi 10 Lite 5G bude v prodeji začátkem května u oficiálních prodejců Xiaomi. O dostupnosti modelu v České republice budeme informovat s předstihem.

Další novinky pokročilého ekosystému Xiaomi
Jako přídavek Xiaomi představilo ještě další produkty spadající do jeho rozsáhlého ekosystému. Jedná se o dva routery Mi AIoT Router AX3600, Mi AIoT Router AC2350, o chytrý televizor Mi TV 4S 65“, novou čističku vzduchu Mi Air Purifier 3H a sluchátka Mi True Wireless Earphones 2. O dostupnostech zmíněných produktů na českém trhu budeme brzy informovat.

[1] Kompatibilita a rychlost kabelového a bezdrátového nabíjení se může lišit dle typu použité nabíječky.

Zdroj a foto: archiv firem

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.