Česká vlajka dnes slaví 100 let od jejího přijetí. Přidejte se k akci #podjednouvlajkou

Původně československý a dnes pouze český symbol slaví kulaté výročí. Dnes je to přesně 100 let od přijetí vlajky původně Československa a nyní již pouze České republiky. Vlajka byla přijata 30. března 1920 v 18:45 a jejím autorem je Jaroslav Kursa.

Právě tento den se rozhodli organizátoři akce JSME V TOM SPOLU #podjednouvlajkou využít k demonstraci české sounáležitosti a odhodlání překonat nelehkou zkoušku moderní historie. Tato symbolická akce má podpořit národní hrdost a připomenout významné výročí naší republiky. Zároveň má za současných okolností povzbudit a zdůraznit důležitost spolupráce celého národa.

„Výročí české vlajky nám v tuto chvíli přišlo velmi symbolické, a proto jsme se rozhodli tento den oslavit. V těchto nelehkých čase se symbolika jednoty národa sama vybízí. Bojujeme všichni pod jednou vlajkou, za jeden národ. Za to, abychom vše zvládli. Nacházíme se v těžké situaci a celá země je vzhůru nohama, takže jakoukoli chvíli, kdy je možné se povzbudit, musíme využít. A toto výročí je jasným impulsem,“ říká k akci iniciátor myšlenky Olda Bajer.

Československo získalo svou vlajku v roce 1920 přijetím zákona č. 252/1920 Sb., o ustanovení státních symbolů. Dnes již pouze česká vlajka dostala svou podobu podle návrhu Jaroslava Kursy, který aktuální podobu navrhl jako jednu z možností. O 100 let později je možná více než kdy předtím prokázat, že jsme jeden národ a držíme při sobě.

30. března 2020 si tak díky této symbolické akci můžete všichni vyvěsit vlajku z okna připevnit národní symbol na auto a ukázat sounáležitost s ostatními. S těmi v první linii i s obyčejnými lidmi, kteří prokazují odhodlání vše ve zdraví překonat.

Zdroj a foto: JSME V TOM SPOLU #podjednouvlajkou

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.