Koko má Emu, Ema má Menu aneb nový kulinářský cyklus Veroniky Šmehlíkové

Veronika Koko Šmehlíková pustila do svého domu filmaře, aby spolu s diváky nahlédli do světa foodblogerky a zároveň života matky malého dítěte. Nejen, že v novém kulinářském cyklu Menu pro Emu připraví pestrá jídla, ale poradí i v otázkách týkajících se stravování a vývoje dítěte během prvního roku života, i jak mateřství ve zdraví přežít. První díl startuje na ČT1 v úterý 7. dubna od 16.50 hodin.  

„Televizní cyklus je průvodcem po světě vaření i v péči o malé dítě. Veronika Koko je čerstvou maminkou Emy a tak řada informací a doporučení, která během natáčení zjišťuje, jsou důležitá i pro ni samotnou. Pořad je plný nápaditých receptů a rad, které se mohu stát inspirací pro maminky i nastávající rodiče,“ popisuje kreativní producentka Jana Škopková.

Veronika Šmehlíková, které neřekne nikdo jinak než Koko, vystudovala hotelovou školu, patnáct let už ale pracuje jako moderátorka v rádiu. O vaření se začala zajímat při studiu, nejdřív při psaní vlastního blogu později u knihy nazvané Menu podle Koko. Diváky provede celým svým dnem, který startuje u snídaně a končí u večeře s dezertem. Připraví třeba silný vývar, zeleninovou kaši, cuketové lasagne i tradiční kuře na paprice. „Vařím pro unavené mámy, hladové táty a děti, kteří postupně přicházejí na nové a nové chutě. Myslím na časovou tíseň, ale i na to, že si jídlo chceme užít a nechceme se za žádnou cenu šidit. V úvahu beru i ekonomickou stránku věci. Když vaříme z nějaké suroviny, připravíme z ní různá jídla pro různé členy rodiny,“ popisuje Veronika Šmehlíková.

Recepty jsou lehké i výživné, jednoduché i nápadité, cizokrajné i tradiční. V každém díle navíc odborníci poradí, jak si připravit nutričně vyvážené jídlo, i to, na co se zaměřit u malých miminek nebo jak zůstat v kondici. Hostitelka zve i známé osobnosti. „Od zajímavých hostů se snažím vyzvědět jejich vlastní rady a zkušenosti s výchovou potomků. Někteří vyprávějí příběhy z úplných začátků svého rodičovství a člověka uklidní, že jsme všichni prostě jen lidi. Od odborníků se snažím zjistit to nejpodstatnější, co souvisí s jejich specializací směrem k malým dětem,“ doplňuje Veronika Šmehlíková. Malou Emu navštíví v pořadu například Tereza Kostková, Linda Rybová, Ivana Jirešová nebo Martin Písařík.

námět: Vítězslav Jandák ml., Veronika Koko Šmehlíková // scénář: Zuzana Říhová // režie: Vít Karas // vyrobila: Rolling media s.r.o. // výkonný producent ČT: Petr Morávek // kreativní producentka ČT: Jana Škopková// účinkují: Veronika Koko Šmehlíková, Václava Kunová, Tereza Kostková, Linda Rybová a další.

Zdroj a foto: Česká Televize

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.