Jaro v mysliveckém zámku Habsburků Schloss Eckartsau

Po zimním období, které sice bylo letos velmi mírné, pracovníci zámku Eckartsau v Dolním Rakousku, opět nablýskali křišťálové lustry, vyleštili nábytek a čekají na první hosty. “Předpokládáme, že zámek po zimě zpřístupníme  veřejnosti již 14. dubna”, říká Carina Hammer, ze společnosti Bundesforste AG. Program na rok 2020 je opět bohatý a zaměstnanci připravili i několik novinek pro malé i velké.

Nejzajímavější akcí v zámku Eckartsau bude program “Zahradní potěšení” – “Gartenlust”, kterou plánují na víkend od pátku 24. do 26. dubna, mezi 10 a 18 hodinou v zámeckém parku. Pro milovníky rozkvetlých zahrad to bude opravdu úžasná akce. Přijďte se inspirovat a nechte si poradit, jak si upravit a vylepšit květinové záhony nebo rovnou celou zahradu. Vychutnejte si příjemnou procházku parkem mořem květin.

Pod mottem “Čarovné tóny” – “Zauberklänge” zve opět spolek komorní hudby Eckartsau na zámecké koncerty. Hosté si vyslechnou barokní písně, tóny houslí a cembala nebo i árie z oper v překrásném slavnostním sále zámku. Termíny 3., 10., 17. a 24. května, vždy v 11 hodin.

Prohlídky zámku Eckartsau budou probíhat denně v 11, 14 a 16 hodin, navíc se tento rok můžete těšit na prohlídky přírody v okolní zámeckého parku. Neobjevenou přírodu můžete poznávat ve dnech 10.5., 5.7., 9.8., 11.10., vždy ve 13 a v 15 hodin. Navštívit může i doprovodný program “Pojďte do mé zahrady s včelami”, který se koná ve dnech 24.5., 21.6., 30.8 ., vždy od 15 hodin. Dozvíte se o pestrosti a rozmanitosti rostlin a živočichů, které naleznete v okolí zámeckého parku.

Nepromeškejte každoroční akce s bohatým programem doplněné rozsáhlou nabídkou z gastronomie. Například akci “Jasně zelená nálada léta”, která se bude konat 7. června nebo “Noc v zámcích – kouzlo noci”, která bude probíhat zdarma v zámcích Dolního Rakouska v pátek, 14. srpna.

Tým spolupracovníků zámku Schloss Eckartsau, i my z týmu turistického portálu www.kamkam.eu a magazínu tojesenzace.cz se těšíme na vaši návštěvu! Věříme, že i přes současnou situaci a omezení, se brzy v zámku Eckartsau setkáme. Další informace o programu získáte na tel. čísle: 0043 2214 2240 nebo na webových stránkách zámku.

Zdroj a foto: www.schlosseckartsau.at, Panzer, Messeritsch

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.