Malá velká auta s rouškou a bezednou nádrží rozváží pomoc Brňanům

Jsou malá a přitom svižná, na přední masce mají obří roušku, do výbavy dostala bezednou nádrž, a právě začala křižovat ulice jihomoravské metropole a rozvážet pomoc potřebným v době koronavirové pandemie. Řeč je o automobilech MINI Clubman, která společnost Renocar zdarma zapůjčila k využití brněnským charitativním organizacím. Rozvážet či naopak svážet budou například balíčky pro seniory, informační letáky či materiál pro výrobu roušek.

„Auta byla původně určena k oslavám 30. výročí naší společnosti na trhu, a už měla i polepy. Jako nejlepší dárek k tomuto jubileu však v tuto chvíli vidíme možnost nabídnout vozy k pomoci těm nejpotřebnějším,“ říká generální ředitel společnosti Renocar Peter Bittó.

Vozy s nápisem MINI PRO VELKOU POMOC brázdí ode dneška ulice Brna. Se spotřebou paliva si jeho uživatelé z řad charitativních organizací hlavu lámat nemusí – do vínku dostala bezednou nádrž. „Pořídili jsme jim i stylové roušky, aby lidem připomínala, že je důležité její důsledné používání,“ řekl Bittó.

„Auta jsme zatím nabídli k využití Krajské hygienické stanici, Masarykově onkologickému ústavu, Krajské potravinové bance, Lize vozíčkářů, Centru pro rodinu i dobrovolnickým organizacím jako Šijeme roušky a dalším. ­­­­­­­­­­­­­­­­­Vybrali jsme MINI, což může někomu evokovat, že je auto malé, ale ve skutečnosti je to jeden z největších modelů MINI,“ dodal Bittó.

Dnes auta vyráží s rouškami od dobrovolníků do Společnosti pro ranou péči, která poskytuje pomoc rodinám s dětmi s postižením. Další zájemci o pomoc s převozem se mohou ozvat na: pomoc@renocar.cz.

Foto: Renocar

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.