Fireball dnes otevřel online krčmu na Kickstarteru

Pražské indie herní studio Fireball, které pracuje na vývoji mobilní role-playingové aplikace, dnes spustilo crowdfundingovou kampaň na platformě Kickstarter. Kampaň je stylizovaná do prostředí středověké putyky a návštěvníci si mohou z jídelního lístku vybrat ze 13 cenově rozdílných pokrmů – tedy odměn. Odměny začínají na 2 $ a končí na částce 5 000 $.

Lidé, kteří projekt finančně podpoří, získají přístup k první verzi aplikace (ta bude spuštěna letos v létě), možnost nechat si ve spolupráci s týmem vytvořit vlastní prvek do hry (objekt, nestvůru či stavbu), či dokonce osobní pozvánku na oslavu spuštění aplikace. Celková částka, která by měla být během kampaně vybrána, činí 20 000 $. Přispívat bude možné po dobu jednoho měsíce, tedy do 1. května 2020. Společně s crowdfundingem byl dnes zveřejněn i oficiální trailer.

Fireball je mobilní aplikace, která převádí tradičně role-playingové hry do mobilního prostředí. Uživatelé spolu budou komunikovat prostřednictvím chatu a společně budou zažívat dobrodružství, během kterého každé jejich rozhodnutí ovlivní další vývoj příběhu. Stolní hry tohoto stylu mají často komplikovaná pravidla, a proto je hlavní výhodou aplikace jejich úplná automatizace. Fireball dále přináší možnost spojit se s hráči po celém světě, a to na základě herních preferencí (jazyk, časová zóna apod.). Aplikace má proto velkou šanci významně rozšířit herní komunitu.

“Spousta lidí teď zabíjí čas sekáním ovoce nebo drcením cukrovinek. Jsem si ale jistý, že kdyby dali šanci role-playingu, opravdu by si ho zamilovali. Na rozdíl od nenáročných mobilních her totiž rozvíjí kreativitu a pomáhá utužovat přátelství. Vytvoříte si během něj spoustu zážitků se svými přáteli, a to z jedinečných fantasy světů.”říká Jan Roose, zakladatel a CEO společnosti Fireball

Zdroj a foto: Fireball

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.