Úspěch herního studia Fireball na Kickstarteru, během 38 hodin vývojáři vybrali 100 % cílové částky

Pražské herní studio Fireball připravuje novou mobilní aplikaci, která přenese tradičně stolní role-playingové hry (česky hry na hrdiny) podobné Dračímu doupěti či americkému Dungeons & Dragons do mobilního prostředí.

Aplikace umožní uživatelům hrát na dálku a pomůže i se zjednodušením a automatizací původně komplikovaných herních pravidel. Hráči spolu budou komunikovat prostřednictvím chatu, ale aplikaci bude možné využít i jako pomůcku při klasickém stolním provedení hry. Dále také bude možné vyhledat nové spoluhráče, a to na základě vlastních herních preferencí (časová zóna, jazyk, předchozí zkušenosti apod.). Díky možnosti navázání nových kontaktů a automatizaci herních pravidel je aplikace ideální volbou i pro ty hráče, kteří s role-playingem nemají žádné zkušenosti.

Aplikace bude dostupná jak pro Android, tak iOS. Oficiální vydání hry je naplánované na konec letošního roku, ale příznivci, kteří projekt finančně podpořili na Kickstarteru získají dřívější přístup do hry, a to již letos v létě.

Studio Fireball, které mimo jiné finančně podpořili i zakladatel serveru Kiwi.com Oliver Dlouhý a podnikatel Jiří Hlavenka, na konci minulého spustilo crowdfundingovou kampaň na platformě na Kickstarter. Již po 38 hodinách po spuštění studiu podařilo vybrat 100 % cílové částky, tedy 20 000 $. Projekt prozatím finančně podpořilo více než 1 000 příznivců. Kampaň bude nadále pokračovat až do 1. května a na fanoušky stále čeká velké množství odměn a vylepšení, které za podporu projektu mohou získat. Společně s crowdfundingovou kampaní studio také zveřejnilo oficiální herní trailer.

“Je to skvělý výsledek. Máme radost, že naši fanoušci jsou z hry nadšení a jsou ochotní nás podpořit i finančně. Je to obrovská motivace pro celý tým.” říká Jan Roose, zakladatel a CEO společnosti Fireball.

Příznivci, kteří na Kickstarteru Fireball finančně podpoří, si mohou vybrat z celé řady odměn. Mezi nejzajímavější patří dřívější přístup do hry, možnost spolupracovat s týmem na vývoji vlastního herního obsahu, nebo dokonce pozvánka na oslavu vydání hry.

Zdroj a foto: Fireball

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.