Jirka Mádl vyzývá: „Zavolej babi, zavolej dědovi“

Současná koronavirová situace přináší problémy praktické, ale i emocionální. Chcete pomoct rozpustit samotu, kterou trpí mnoho seniorů, jež musí zůstat doma? Je to jednoduché a můžeme tak opravdu pomoct. Pomáhejte taky!

Iniciativa www.PomocSousedum.cz ve spolupráci s projektem Seniorem s radostí přichází s další výzvou, kterou se snaží aktivovat širší veřejnost k tomu, aby na seniory nezapomínala nejen s pomocí, ale také s mezilidským kontaktem.

„Chceme, aby lidé seniorům zavolali, aby jim dali najevo, že nejsou sami. Není lehké být zavřený doma a ještě nemít kontakt s okolním světem. Naši dědečkové a babičky musí vědět, že i když teď za nimi nemůžeme, že jsme tu pořád s nimi a pro ně, že na ně nezapomínáme,“ vysvětluje Jiří Mádl.

Spolupracujeme s neziskovou organizací Seniorem s radostí, díky které mohou seniorům zavolati i ti, jež žádné seniory ve svém okolí neznají. Pokud žádného seniora ve svém okolí nemáte, nevadí. Můžete si ho půjčit. Stačí napsat na email office@senioremsradosti.cz a my vás propojíme s někým, kdo rád uslyší lidský hlas a bude mít radost, že není sám.“

Je mnoho seniorů, kteří i za normálních okolností zůstávají osamocení a současná situace toto osamocení přinesla ještě daleko více lidem,“ říká Michal Deus ze studia MadeByDeus.com, které se i tentokrát, společně s agenturou AdHackers, na vzniku výzvy podílelo.

O tom ví své ředitelka a zakladatelka projektu Seniorem s radostí Jana Najbrtová: „Každý den nám volají babičky a dědečkové, kteří s chtějí jenom povídat. Chybí jim lidský kontakt, puštěná televize jim nestačí. Velice si vážíme aktivity Jirky Mádla a AdHackers. Díky době koronavirové jsme spojili síly na pomoc seniorů a stojí to za to.“

Režisér spotů Jan Dufek k tomu doplňuje „Rozhovor s druhým člověkem je někdy víc než cokoliv jiného. Navíc od starší generace je vždy co se naučit. Stačí dobře naslouchat.“

A kdo nechce volat, ale i tak chce pomoci, může organizaci Seniorem s radostí přispět do sbírky na jejich dobrovolnické aktivity. Především na pokrytí nákladů na rozvozy, poplatky za léky a další. Odkaz na sbírku je zde https://bit.ly/39Li3lj , “ uzavírá Michal Deus.

Informace najdete zde: www.pomocsousedum.cz & www.senioremsradosti.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.