Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života🐣 Velikonoce

Velikonoce v karanténě: Oslaví je polovina domácností, s příbuznými se spojí telefonicky nebo přes internet

Češi letos historicky poprvé oslaví Velikonoce v karanténě. Izolace od ostatních členů rodiny a přátel ovlivní i přístup obyvatel k oslavám. Podle exkluzivního průzkumu obchodů Albert se část Čechů rozhodla kvůli nouzovému stavu neslavit vůbec, menší polovina oslaví svátek vzhledem k aktuální situaci s rodinou.

Podle výsledků průzkumu Velikonoce letos neoslaví 52 procent obyvatel Česka. Hlavním důvodem tohoto rozhodnutí je pro necelé dvě třetiny z nich (62 %) aktuální situace způsobená epidemií koronaviru. Naopak 48 procent respondentů oslavy i přes nepříznivou situaci plánuje. Nejčastěji si Velikonoce užijí pouze se členy domácnosti (82 %) a pro kontakt s rodinou či známými využijí telefon nebo internet (40 %).

Češi budou méně péct, dodrží však barvení vajec
Polovina dotázaných se svěřila, že aktuální opatření narušila jejich plán trávit Velikonoce mimo domov. 27 procent Čechů se chystá omezit vaření i pečení, pouhých 9 procent se chystá naopak péct či vařit více. 18 procent respondentů se chce letos více zaměřit na výzdobu domácnosti.

7 z 10 slavících Čechů dodrží tradici barvení vajíček. Při jejich nákupu se podle průzkumu stále nejvíce lidí rozhoduje podle ceny (47 %). Druh chovu je určující pro 26 procent respondentů, nejvíce pak odchov nosnic řeší lidé s vysokoškolským vzděláním (41 %). „U vajec z neklecových chovů pozorujeme v čase mírně narůstající zájem ze strany zákazníků,“ říká Zuzana Lehmanová, kategory manažerka obchodů Albert.

Obchody zůstanou v pondělí zavřené
Velikonoce patří společně s Vánocemi k tradiční sezónní špičce v objemu nákupů. Letos ale může být situace odlišná. „Poptávka po potravinách se aktuálně snížila a provoz v obchodech zpomalil. Velikonoční nabídka v našich obchodech je plně připravena, očekáváme ale mírně nižší zájem zákazníků vzhledem ke společenským omezením,“ říká Jiří Mareček, ředitel komunikace obchodů Albert.

I letos přes mimořádnou situaci zůstanou obchody Albert na Velikonoční pondělí zavřené. „Letos máme po několika letech možnost sami se rozhodnout, zda obchody otevřít či je nechat zavřené. Máme mnoho kolegů, kteří by chtěli o Velikonočním pondělí přijít do práce, mimochodem, ve svátek platíme stoprocentní příplatek. V tomto případě ale v rozhodování hraje velkou roli krizová situace a mimo jiné také konzultace s Odborovými organizacemi. Proto necháme obchody zavřené a doporučíme lidem, aby odpočívali. Alberty zůstanou na Velikonoční pondělí zavřené,“ dodává Mareček.

Zdroj a foto: Albert

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *