Online posezení aneb co by nemělo chybět na „skypeparty“ s přáteli

Stýská se vám po pátečních večerech s přáteli, vychlazeném pivu či vínu a dobrém jídle? I přesto, že aktuální situace večírkům nepřeje, neklesejte na mysli! Zapněte počítač a zkuste „skypeparty“. Co by na takovém virtuálním večírku nemělo chybět a jak jej zrealizovat? Přinášíme vám pár tipů, jak lze i během karantény zažít neobyčejný večer s přáteli.

Tapas „skypeparty“
Základem každého večírku je dobré jídlo a online setkání není výjimkou. Na co se u virtuální party nesmí rozhodně zapomenout? Domluvte se s přáteli a připravte si totéž. Kromě přítomnosti ostatních tak budete moci sdílet i své chuťové dojmy. Netradiční situace si žádá netradiční řešení, proto vyzkoušejte tapas. Drobné občerstvení nabízející mnoho zajímavých chuťových variací.

Vyzkoušet můžete tradiční nakládané olivy nebo švestky zavinuté v šunce. „Masožravcům“ přijdou k duhu mini topinky s tradičním tatarákem. Je však třeba mít na paměti, že se jedná o syrové maso, proto dbejte na jeho kvalitu. Jestliže si chcete přípravu co nejvíc usnadnit, vsaďte na kompletně připravený, vakuovaný tatarský biftek, například značky Mr. Natur, kde je jistota českého masa. Pakliže patříte mezi milovníky pomazánek, zkuste třeba tu z avokáda či červené řepy a podávejte nezdravých vícezrnných bílkovinných krekrech KOMPEK. Vyhnete se pečivu, což se v době, kdy máme málo pohybu, hodí. Jídla se dají různě kombinovat a taky nemusíte vše „vystřílet“ na jedné party. Karanténa bude ještě pár dní trvat, tak společně sdílejte recepty a pokaždé zkuste připravit nejoblíbenější pochoutku toho druhého.

Křup, křup aneb bez brambůrků to nepůjde
Už jste někdy bylina večírku, kde by chyběly slané dobroty? Hádáme, že ne, protože slané mlsání k večírkům zkrátka patří. Sáhnout lze po popcornu a jeho prostřednictvím se přenést až do daleké Ameriky, anebo zůstat pomyslně doma a dátsi českou klasiku – brambůrky. A když brambůrky, tak jedině ty Hobžovy. Jsou totiž vyráběny z nejlepších kusů brambor a díky tomu, že neprochází procesem blanšírování, si zachovávají poctivou bramborovou chuť. Svého oblíbence si najdou ti, kteří sází na klasiku v podobě Smažené cibulky, ale také milovníci lehce ostrých a nakyslých chutí. To splňuje například Chilli a limetka nebo Pepř a rozmarýn. Brambůrky se hodí také k dobře vychlazenému pivu nebo vínu. Jestliže nechcete mlsat brambůrky společně s tapas, nechte si je „do foroty“ na virtuální filmový večer. Domluvte se na filmu, který všichni společně shlédnete a pak o něm můžete sáhodlouze do noci diskutovat.

Oblíbený drink nesmí chybět
Součástí každé party je nejen dobré jídlo, ale také pitný režim.Jste zvyklí chodit s kamarády každý pátek „na jedno“? Kupte pivo, domluvte se s ostatními „skypujícími“ a tradiční páteční večery mohou zase pokračovat.Jestliže máte radějivečery nad skleničkou dobrého vína, otevřete lahvinku oblíbeného bílého či červeného či zkuste zaexperimentovat a pořiďte si každý nějakou exotickou příchuť, třeba grepové.

Kdo si hraje, nezlobí
Lámete si hlavu nad tím, jak svůj „skype večírek“ udělat jiným a něčím ho ozvláštnit? Zkuste hry! Pamatujete si na „Jméno, město, zvíře, rostlina, věc“? Připravte si propisky, papíry a zasoutěžte si o to, kdo z vás se stane králem či královnou večera! Jestliže dáváte přednost akčním hrám, vytáhněte Activity a pobavte se nad tím, kdo lépe předvede vážku či namaluje průtrž mračen. Zkrátka bavte se, jak jen to jde, a nebojte se na maximum využít moderních technologií. Právě díky nim se můžeme „potkávat“ s rodinou a přáteli. A až tato situace skončí, zase budeme moci zajít společně „na jedno“ a zasmát se nad tím, jak jsme předváděli pantomimu po Skypu.

Tipy redakce:
Lahodný tatarák z toho nejlepšího českého hovězího
Poctivý tatarský biftek z kvalitního hovězího masa s opečenou topinkou a česnekem je delikátní pochoutkou. Základem je ovšem výběr toho správného masa a jeho následná příprava. Uzeniny Příbram nabízejí pod značkou Mr. Natur kompletně připravený, vakuovaný tatarák z kvalitního českého hovězího masa z příbramských chovů. Je připravený rovnou ke konzumaci a vy si tak bez starostí můžete vychutnat prvotřídní české hovězí. Mr. Natur Tatarský biftek zakoupíte ve vakuovém balení 250 g za 69,90 v prodejnách Billa.

Pepřové Hobžovy brambůrky s vůní rozmarýnu
Pepř a rozmarýn rozšiřuje stálou nabídku černých Hobžových brambůrků a spolu se Smaženou cibulkou se stává součástí nejednoho regálu. Jemně štiplavá chuť s vůní rozmarýnu vyladěná do posledního detailu nesmí odteď chybět v žádném špajzu. Brambůrky jsou smaženy na 100% českém řepkovém oleji a vyráběny z vybraných odrůd brambor. Kromě toho si zachovávají typicky bramborovou chuť, a to proto, že neprochází procesem blanšírování. Hobžovy brambůrky Pepř a rozmarýn v balení 150 g jsou k dostání v prodejnách vybraných řetězců za cenu 19,90 Kč.

Krekry s pizzovou příchutí aneb zdravá alternativa pro milovníky pizzy
Milovníci pizzy zpozorněte! Rodinná pekárna KOMPEK přichází s novinkou v podobě Vícezrnných bílkovinných krekrů Pizza, které obohatila o chuť rajčat, česneku, oregana a bazalky. Vícezrnné bílkovinné krekry Pizza jsou napěchované bílkovinami (24 %), vlákninou (13 %) a nenasycenými mastnými kyselinami. Ty přispívají k udržení normální hladiny cholesterolu v krvi. Krekry, které naopak neobsahují palmový olej, jsou výborné na odpolední svačinu nebo jako zdravé mlsání. Vícezrnné bílkovinné krekry Pizza z rodinné pekárny KOMPEK (160 g) jsou k dostání v řetězcích Albert, Tesco, Billa a Globus za 39,90 Kč.

Foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.