Louis Vuitton mobilizuje svůj oděvní ateliér pro výrobu oblečení pro zdravotníky v pařížských nemocnicích

Louis Vuitton začal vyrábět zdravotnické oblečení svém oděvním ateliéru na pařížské třídě rue du Pont Neuf, kde má tato tradiční francouzská značka sídlo a kde vznikají její ready-to-wear kolekce. Vyrobené oblečení poputuje zdravotníkům v šesti pařížských nemocnicích sítě „Assistance Publique – Hôpitaux de Paris“, také známé jako AP-HP (regionální nemocnice pro oblast Paříže a okolí), kteří se v první linii starají o pacienty s Covid-19.

Prostřednictvím této iniciativy solidarity chce Louis Vuitton projevit svou podporu nemocnicím sítě Hôpitaux de Paris, jimž zajistí ochranné pracovní pomůcky. Od dnešního dne se dvacítka dobrovolníků věnuje šití tisíců kusů zdravotnického oblečení pro AP-HP. Zdravotnické oblečení se vyrábí z homologovaných textilií a ve schválených střizích a vzorech. Na základě dohody s AP-HP každý večer celodenní produkce oblečení opouští ateliér na rue du Pont Neuf a míří do šesti pařížských nemocnic: Université Paris-Saclay: Hôpital Antoine-Béclère v Clamart – Hôpital Bicêtre v Kremlin-Bicêtre – Hôpital Paul-Brousse ve Villejuif – Hôpital Ambroise-Paré v Boulogne-Billancourt – Hôpital Raymond-Poincaré v Garches – Hôpital Sainte-Périne v 16. pařížském okrsku.

Zatímco se v současné době veškeré oblečení ručně stříhá v ateliéru na rue du Pont Neuf, od příštího týdne budou dobrovolnice střihačky z řad zaměstnankyň značky Louis Vuitton pracovat také z domova. Zároveň však výroba poběží i v ateliéru. Od 14. dubna přijde vítaná výpomoc v podobě automatizované střihačské linky, díky čemuž bude stříhání ještě rychlejší, což umožní výrazné zvýšení produkce zdravotnického oblečení.

“Jsme hrdí na to, že můžeme pomáhat zdravotnickým pracovníkům tak, jak nejlépe umíme, že můžeme nabídnout své rozsáhlé know-how a kapacity nemocnicím Hôpitaux de Paris a vyrábět pro ně oděvy pro jejich zdravotnický personál. Chtěl bych poděkovat řemeslníkům našeho ateliéru, kteří se dobrovolně účastní této iniciativy, kteří do toho šli s odvahou a pomáhají vybavit pracovními pomůckami zdravotnický personál, který je nutně potřebuje,” prohlásil Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Louis Vuitton, při své osobní návštěvě ateliéru.

Louis Vuitton ve svých dílnách ve Francii šije nechirurgické roušky
Louis Vuitton zahájil výrobu stovek tisíc nechirurgických ochranných roušek ve svých francouzských dílnách v Marsaz a Saint-Donat (Drôme), Saint-Pourçain (Allier), Ducey (Manche) a Sainte-Florence (Vendée). V rámci nového výrobního programu bylo na výzvu francouzské vlády k intenzifikaci produkce alternativních nechirurgických roušek na pomoc v boji proti Covid-19 „povoláno do boje“ tři sta řemeslníků.

Michael Burke, předseda představenstva a generální ředitel Louis Vuitton, oficiálně zahájil výrobu při osobní návštěvě v dílnách v Sainte-Florencie, kde dvacet dva řemeslníků dobrovolně šije roušky. Ochranné prostředky budou distribuovány „do první linie“ – těm nejohroženějším pracovníkům ve zdravotnictví.

Paní Correira, ředitelka pečovatelského domu Marpa ve Sainte-Florencie, a pan Gaborieau, ředitel pečovatelského domu Saint-Vincent de Paul v Essarts, Bocage, přijeli do dílen společně s Michaelem Burkem, aby pozdravili a poděkovali dobrovolníkům. Nechirurgické roušky prošly schválením několika odborných orgánů. Jejich výroba probíhá ve spolupráci s Mode Grand Ouest, regionální sítí EU pro sektor textilního průmyslu, který dodává jeden z hlavních materiálů.

Jako ocenění mimořádného příspěvku dobrovolníků při návštěvě Sainte-Workshop ve Florencii, Michael Burke, poděkoval zúčastněným a prohlásil: „Louis Vuitton je významná francouzská značka a jako taková na sebe bere zodpovědnost za výrobu mnoha tisíc roušek, které budou distribuovány v rámci regionu, a to bezplatně, k ochraně těch, kteří jsou nejvíce ohroženi infekcí. Tento projekt je výsledkem skvělé spolupráce s regionálním evropským sektorálním programem textilního průmyslu. “

O Louis Vuitton
Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl s tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona. Ten, díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona se s příběhem značky pojí odvaha. Věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem péče, kterou značka věnuje řemeslnému zpracování. www.louisvuitton.com

O nemocnicích AP-HP
AP-HP je světově proslulá síť fakultních nemocnic. Do sítě patří 39 nemocnic, které každý rok léči 8,3 milionu pacientů – nabízejí ambulantní konzultace, léčí akutní případy, zajišťují plánované zákroky a hospitalizace. Nemocnice AP-HP nabízejí komplexní veřejnou zdravotní péči 24 hodin denně. AP-HP je největší zaměstnavatel v Ile-de-France; pracuje zde 100 000 lidí – lékaři, vědci, střední zdravotnický personál, administrativní personál i další profese. http://www.aphp.fr

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.