Polovina lidí má v době pandemie méně sexu. Zhoršila se i jeho kvalita, potvrdil výzkum

Rekordní prodeje sexshopů zejména v době počátku koronavirové krize naznačovaly, že pandemie lidem chuti na sex spíše přidala, než ubrala. Nejnovější průzkum ale ukázal, že zhruba u poloviny populace v poslední době milování ubylo a poklesla i jeho kvalita. Podle odborníků kazí milostný život zejména stres z pandemie, ale i fakt, že se většina lidí ještě pořád nenaučila s partnerem o sexu otevřeně mluvit.

Když v březnu, na počátku pandemie koronaviru, výrobci erotických produktů a sexshopy hlásili rekordní nárůsty prodejů, zdálo se, že si lidé karanténu či izolaci hodlají užít milostnými hrátkami. Aktuální data ovšem ukazují něco jiného. V nedávném průzkumu online nákupní platformy OnBuy se téměř polovina společně žijících párů svěřila, že mají od počátku omezujících opatření méně sexu než předtím a zhoršila se i jeho kvalita. Čtyři z deseti žen jsou momentálně ze svého milostného života nešťastné a 60 procent si myslí, že je na něm potřeba zapracovat. Dámy přitom nejvíce trápí, že se jejich partneři nedostatečně věnují předehře, a to i přesto, že volného času nyní lidé mají dostatek a mohou jej věnovat právě milostným hrátkám.

Stresující doba sexu neprospívá
Jakkoliv je pravda, že mnohé páry spolu nyní tráví více času než kdykoliv předtím, neznamená to, že každý bude mít chuť zaplnit volno sexem. Pro řadu lidí je momentální situace značně stresující. „Mnoho lidí přišlo o zavedenou denní rutinu, která jim dávala pocit jistoty. Místo z kanceláře pracují z domu, na což většina není zvyklá, nemohou se socializovat s přáteli či kulturně žít, páry s dětmi se rovněž musejí starat o jejich domácí vzdělávání, zabavit je, věnovat se jim. To vše člověka vyčerpává po fyzické i psychické stránce,“ říká Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který testuje a prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. „Přesto si ale myslím, že se nyní párům vyplatí zkusit v rámci možností zapracovat na svém sexuálním životě. Partnery tento společně strávený čas sblíží a utuží jejich vztah, takže nynější těžší časy lépe ustojí. Sex je navíc jedním z nejlepších zabijáků stresu: vylučují se při něm hormony štěstí, upravuje se krevní tlak, uvolňuje napětí,“ dodává Adam Durčák.

Prolomte komunikační bariéru přes mobilní aplikace
Pokud milostný život partnerů pokulhával už před krizí, je potřeba na něm co nejdříve zapracovat, jinak je riziko, že se problémy i ve spojení s ostatními zmíněnými vlivy prohloubí. Základem přitom zůstává s partnerem o společném sexu mluvit. To stále většině lidí dělá problémy: podle uvedeného průzkumu s partnerkou či partnerem o problémech v sexu mluví jen 21 procent mužů a 17 procent žen. „Hodně lidí se o sexu s partnerem stydí mluvit nebo se bojí, že jej svými náměty ke zlepšení urazí. Prolomit ledy jim v tomto ohledu může pomoci technologie. Pokud vám nevadí angličtina, je dnes na trhu dostupná široká plejáda aplikací pro chytré telefony, které se zaměřují na zlepšení partnerského milostného života. Například oblíbená aplikace Kindu pomáhá nenásilně odhalovat mírnější i extrémnější erotické choutky. Partneři každý zvlášť odpovídají na různé otázky ohledně svých tužeb, a pokud u něčeho odpoví stejně, aplikace to zaznamená a oba na to upozorní,“ dává tip Adam Durčák.

Zdroj: sexshop Ruzovyslon.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.