Koronappku pro sebediagnózu na COVID-19 vyzkoušelo již 23 tisíc lidí

Online aplikaci Koronappka, která pomáhá na základě typických příznaků onemocnění COVID-19 vyhodnotit míru rizika nákazy, během týdne vyzkoušelo už přes 23 000 lidí. Na online test upozornila své uživatele také mobilní aplikace Záchranka.

Registrovaní uživatelé Koronappky mohou sledovat svůj zdravotní stav dlouhodobě, a to díky propojení s profilem elektronické zdravotní knížky Zdravel. Koronappka je dostupná 24 hodin denně, bezplatně a online na internetových stránkách covid19.zdravel.cz. Při zpozorování symptomů nemoci COVID-19 je důležité pečlivě sledovat svůj stav a mít k dispozici dlouhodobý přehled, který lze snadno předat lékařům nebo hygienické stanici.

Koronappka nabízí možnost otestovat se jednorázově a takřka na jedno kliknutí se ujistit, do jaké míry příznaky uživatele vykazují riziko spojené s infekcí COVID-19. Při registraci a online přihlášení do elektronické zdravotní knížky Zdravel mohou lidé sledovat svůj zdravotní stav i dlouhodobě, a získat tak několikadenní časový záznam o průběhu nemoci. Informace pak lze jednoduše stáhnout ve formátu pdf a předat v přehledné podobě svému ošetřujícímu lékaři.

„Jsme moc rádi, že můžeme naplňovat poslání Zdravelu, tedy zlepšovat zdraví lidí pomocí elektronizace zdravotnictví, která u nás dlouhodobě zaostává. Češi ukazují, že moderní nástroje, jako je Koronappka, dávají smysl. Konec konců i Evropská komise oficiálně doporučuje využívání takových nástrojů v boji proti pandemii COVID-19,“ říká Martin Wagner, ředitel projektu Zdravel.

Jedním z cílů aplikace je pomoci přetíženým telefonním linkám, aby byla zdravotní péče co nejrychleji dostupná pro ty, kteří vykazují konkrétní příznaky nákazy nemoci COVID-19 a opravdu ji potřebují. Vyhodnocení je nicméně pouze informativní a nenahrazuje odborné stanovisko lékaře ani jiného zdravotníka.

Zdroj: https://covid19.zdravel.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.