Zemlinského kvarteto se připojuje ke streamujícím umělcům

Zemlinského kvarteto, jedno ze současných nejlepších smyčcových kvartet, se rozhodlo prolomit koncertní pauzu a též pro své fanoušky zahrát živě prostřednictvím moderních technologií Koncert z půdy.

Koncert proběhne 4. května od 20 hodin z Velkých Přílep, konkrétně z půdy domu houslisty Františka Součka. „Jen člověk vystupující veřejně jako my pochopí, jak moc nám kontakt s fanoušky a živé hraní chybí“, řekl k chystanému koncertu violista Petr Holman. „Zvolili jsme atraktivní program, tak doufám, že se tento koncert vydaří a posluchače potěšíme“, dodal Holman.

V programu zazní skladby českých velikánů B. Martinů (Serenata II pro dvoje housle a violu), A. Dvořáka (Tercet C dur pro dvoje housle a violu op. 74) a též Smyčcový kvartet D dur K. 575 W. A. Mozarta. „Celý koncert budu uvádět a posluchačům řeknu nějaké pěkné zajímavosti o jednotlivých skladbách“, prozradil k programu Holman.

Kromě členů kvarteta P. Holmana, F. Součka a P. Střížka vystoupí jako host violoncellista Filip Halečka, student 6. ročníku konzervatoře, který zastoupí stálého člena V. Fortina – ten je kvůli krizovým opatřením mimo republiku. „S kolegou Součkem jsme se rozhodli, že Filipa podpoříme společným hraním, když už kvůli koronaviru přišel o absolventský koncert a o možnost reakcí publika na svou hru“, komentoval Holman prozatímní složení souboru.

Koncert můžete sledovat 4. května 2020 od 20 hodin na stream.sporclarts.com, www.facebok.com/Sporcl.Arts a na https://www.youtube.com/channel/UC2YKX6mKBNpq0SwFt2HGNag.

Na adrese eshop.sporclarts.com si můžete koupit virtuální vstupenku a podpořit umělce. Poděkování za umožnění koncertu patří společnosti NetRex.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.