Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

ČSOB opět podpoří prospěšné projekty ve všech českých regionech. Do výběru se může zapojit každý!

I letos pokračuje úspěšný program ČSOB pomáhá regionům, který po celé České republice podporuje veřejně prospěšné iniciativy. Jejich význam se ještě umocňuje v současné situaci koronavirové pandemie. Program za uplynulých 8 let podpořil už 820 různých aktivit celkovou částkou více než 42 milionů korun. Do výběru úspěšných projektů se mohou zapojit i lidé. Hlasování o to, kdo získá tzv. divokou kartu, probíhá na webové stránce www.csobpomaharegionum.cz.

V každém kraji a v Praze, která je pro účely programu rozdělena na dva regiony, podpoří ČSOB v jarní vlně čtyři vybrané projekty. Tři z nich vybírá odborná porota, čtvrtý vzejde z hlasování veřejnosti. Celkem 60 projektů tak získá finanční prostředky, ČSOB přispěje 2 250 tis. korunami.

„V dnešní nelehké době je více než kdykoliv předtím důležité pomáhat přímo lidem a komunitám po celé republice. Věřím, že díky naší podpoře pomůžeme místním organizacím a spolkům překonat složitou ekonomickou situaci,“ říká Petr Hutla, vrchní ředitel a člen představenstva ČSOB.

Hlasování o tom, kdo získá divokou kartu, probíhá do 20. května. Projekt, který získá nejvíce hlasů, se společně se třemi dalšími, které vybrala odborná porota, pokusí získat co nejvyšší finanční pomoc od široké veřejnosti. Výše finančního příspěvku od ČSOB se odvíjí podle toho, jak úspěšné jsou iniciativy ve výběru peněz od individuálních dárců. Veřejnost pak jednotlivé projekty bude moci finančně podpořit od 2. června do 3. července. Nejúspěšnější v každém regionu získá od ČSOB 50 tisíc korun, na účty dalších tří poputuje 40 tisíc, 35 tisíc a 25 tisíc korun. Celkové výsledky jarního kola programu budou známy 8. července.

V poslední podzimní části programu lidé podpořili projekty ve svém okolí celkovou částkou 1 775 243 Kč. Celkem se tedy po započítání příspěvku od ČSOB mezi účastníky rozdělovalo 3 925 243 Kč.

Zdroj: www.csobpomaharegionum.cz, foto: archiv

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *