Už se zase točí po koronavirové pauze seriál Modrý kód!

Takřka dva měsíce zely malešické filmové ateliéry prázdnotou. Cvrkot v nich zastavila 15. března mimořádná opatření vlády. V Den vítězství, v pátek 8. května, to v nich ale zase začalo žít. I když omezeně a za přísných bezpečnostních a hygienických podmínek, zase se točí! Skupina Prima jako první roztočila své dlouhodobé seriály Modrý kód i Slunečná.

„Možnost natáčení jsme začali řešit ihned, jakmile vláda schválila, že je povoleno natáčet bez roušek. V ateliérech jsme zavedli veškerá možná hygienická opatření, herci a členové štábu podstoupili testy na koronavirus tak, aby jejich výsledky před začátkem natáčení nebyly starší více než čtyři dny,“ uvedla ředitelka výroby skupiny Prima Lucia Kršáková s tím, že testy budou herci opakovat každých čtrnáct dní.

Modrý kód 251

Prokop se rozhodl, že o Lauru ještě zabojuje… Ale co na to ona? ?Všechny odvysílané díly sledujte na webu iPrima.cz → bit.ly/Modrý_kód

Zveřejnil(a) Modrý kód dne Středa 6. května 2020

A byl to skutečně dlouhý sváteční den! První kroky do ateliéru Modrého kódu směřovaly už před sedmou hodinou ranní, a zhaslo se až krátce před osmou večerní. Během dne se v dekoracích nemocnice Rubava vystřídalo 27 herců, mezi nimi například Sabina Laurinová, Zuzana Bydžovská, Alois Švehlík, Saša Rašilov, Jiří Štěpnička, Igor Chmela, Ondřej Rychlý, Sandra Nováková, Mojmír Maděrič a Otmar Brancuzský.

Vůbec první obraz patřil posledním dvěma jmenovaným. „Těšil jsem se na práci tak, že mi vůbec nevadilo vstát brzy. Vždyť už nám z toho doma normálně hrabalo. První obraz jsem měl s Otmarem Brancuzským, řekli nám, že se nesmíme objímat a líbat, tak jsme se teda neobjali ani nelíbali,“ smál se ráno Mojmír Maděrič. „Z nákazy strach nemám. Všichni jsme prošli testy. U vstupu mi změřili teplotu, asi jsem podchlazený, měl jsem 35 °C,“ dodal se smíchem Maděrič.

Modrý kód 251

Saša dá Kamilovi jasně najevo, že jí z Rubavy jen tak nedostane. ?Všechny odvysílané díly sledujte na webu iPrima.cz → bit.ly/Modrý_kód

Zveřejnil(a) Modrý kód dne Středa 6. května 2020

Dva měsíce nuceného volna se na každém projevily jinak. „Ráno jsem vstávala s rozechvělým pocitem, jako bych vstupovala do nového projektu. Ale jakmile jsem přijela na místo, bylo to, jako bychom se rozloučili včera. Bála jsem se, jestli si vzpomenu, jak se moje postava, Mery, chová, ale zjistila jsem, že to se nezapomíná,“ rekapituluje Sabina Laurinová, která dvouměsíční pauzu využila k péči o rodinu. „Mozek si odpočinul, tělo moc ne. Nebyla to dovolená, ale dva docela náročné měsíce v domácím režimu. Byla jsem kuchařka, uklízečka a učitelka. To bylo asi nejhorší. Obdivuji rodiče, kteří se s dětmi musí učit, a současně mají práci,“ vypočítává Laurinová. I její kolega Saša Rašilov zveleboval bydlení. „S bráchou jsme uklidili zahradu, nikdy nebyla tak uklizená a upravená, jako je teď,“ vypráví s nadšením sympatický herec.

Nově natočené záběry uvidí diváci Modrého kódu v posledních čtyřech dílech této televizní sezóny.

CO BYLO JINAK NEŽ OBVYKLE:

  • Všem byla při vstupu do ateliéru (AT) změřena teplota.
  • Dezinfekční prostředky byly k dispozici u všech vchodů, ve všech šatnách a na několika místech uvnitř ateliéru, na chodbách a toaletách.
  • Všichni členové štábu byli vybaveni rouškami, maskérky navíc ochrannými štíty.
  • Herci měli speciální bílé bezešvé roušky, které neničily make-up.
  • Prostory byly před začátkem natáčení i v jeho průběhu důkladně dezinfikovány.
  • Catering se vydával pouze z venkovního okýnka.
  • Chybějící komparz nahradili členové štábu.
  • Do AT měl přístup pouze nezbytně nutný personál.
  • Natáčecí plán se podařilo snadno sestavit – obvykle totiž produkční bojují se závazky herců, těmi jsou nejčastěji divadelní zkoušky, představení a jiná natáčení. Ta se ale nyní nekonají, a tak se po dvou měsících bez práce herci na natáčení těšili a byli k dispozici.

Zdroj a foto: FTV Prima

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.