Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Cestování

Užijte si dovolenou nebo prázdniny v regionu JO u Salzburgu

Region St. Johann in Salzburg je výjmečný svým sportovním vyžitím. Nabízí třeba lukostřelbu, parkur v lese, golfové hřiště pro malé i velké, ale i kopec Gaisterberg plný překvapení. Od Salzburgu je tato krásná oblast vzdálená po silnici A10 zhruba 50 minut jízdy, tedy jen několik desítek kilometrů, směrem k údolí Gastein.

Příroda
Bouřlivá voda v soutěsce, nepopsatelně dokonalá panorama a mezi tím stovky kilometrů malebných chodníčků přes pastviny – to je oblast Sankt Johann-Alpendorf. Světově známá soutězka Liechtensteinklamm, má dokonalou atmosféru jako obrázek na pohlednici. Už od roku 1875 fascinuje kolemjdoucí. Její jméno vzniklo díky tomu, že byla darem od knížete Liechtensteina, který ji věnoval široké veřejnosti. Ten dal také postavit mosty a schody, aby si lidé mohli vychutnat její krásu. Od té doby ji navštívily miliony lidí, protože je oblíbeným výletním místem i pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte si vzít dobrou a pevnou obuv, oblečení podle ročního období a krásný zážitek z výletu do soutězky Liechtensteinklamm, v St.Johann in Pongau budete mít zaručen.

Zábava nejen pro děti
Ve výšce 1.750 na kopci Geisterberg právě zde v St. Johann najdete ráj pro děti. Pohodlně se posaďte do lanovky nebo si pěkně pomalu vyšlápněte se svými ratolestmi příjemný kopec až na samý vrchol. Čekají na vás různé atrakce. Z nejvyššího bodu na vyhlídkové platformě věže na Gernkogel-Gipfel, mají malí i velcí krásný pohled na panorama hor a pohled na více než čtyřicet menších i větších herních zastavení: věže na lezení, vodní hry, houpačky, skluzavka, lavičky s vyhlídkou, místo s vílami a trasa skřítků kde děti uslyší pohádky a příběhy o lesních duchách a skřítcích. Nově je otevřený zámek duchů. Park bude pravděpodobně otevřen od 30. května denně mezi 9 -17.00 hodinou až do října. Pro vstup do areálu můžete využít i lístek od Alpendorf Gondelbahn. Cena: 26,10 € dospělý, dítě 15,60 €.

Sportovní vyžití
Cyklisté najdou kolem JO – St. Johann in Salzburg trasy různých obtížností. Trasy jsou vhodné i pro milovníky elektrokol, kteří mohou využít různé cesty, chodníčky a samozřejmostí je i možnost zastavit se v typické horské chatě s dobrou domácí kuchyní. Také zde najdete krátké trasy pro rodiče s dětmi, ale i 300 km dlouhou trasu zvanou Tauernradweg, která vede podél řeky Salzach. V blízkosti řeky Salzach je devět tras na běhání, dvě nordic walking trasy a dvě “fitness studia” přímo pod širým nebem. Christian Hettegger je dobrým učitelem v umění, jak zacházet s lukem a šípem a lukostřelba je zde oblíbenou zábavou pro celou rodinu, či partu přátel. A co byste řekli třeba na parkur v lese? Kdo holduje golfu, si v JO přijde také na své.

Takže když se opět otevřou “brány hranic”, neváhejte a rezervujte si pobyt na pár dní v tomto krásném a idylickém prostředí.

Zveřejnil(a) St. Johann in Salzburg dne Sobota 4. dubna 2020

Zdroj a foto: www.josalzburg.com, http://www.bogenjagd-alpendorf.at/, https://www.facebook.com/JOsalzburgJOalpendorf, www.golfsanktjohann.at, http://www.kamkam.eu/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *