Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

BydleníZe života

Připravte si venkovskou svatbu stylově a levně

Významné události, jako jsou svatby, se vyplatí uskutečnit jako nápaditou oslavu lásky. Trendem posledních let jsou svatby v přírodě, na venkově nebo třeba ve stodole. Přípravy se mohou zdát být náročné, ale jde to zvládnout i snadno, a navíc ušetřit. Zkuste vsadit na věci z druhé ruky, natřete staré doplňky a využijte kouzla vybraného místa.

Venkovní svatby jsou nejen moderní, ale také s nimi odlehčíte životnímu prostředí. Většinu svatebních dekorací a doplňků si můžete sami lehce vytvořit. Nebo se sejděte s rodinou či partou přátel a udělejte si zábavný víkend, během kterého připravíte potřebný nábytek a dekorace. Inspiraci pro vás vytvořil Balakryl a svatební studio Yes & Yes.

Kolo od vozu
Takové kolo je už dnes poměrně vzácnou rekvizitou. Proto ho doporučujeme nenatírat krycími barvami, ale ošetřit silnovrstvou lazurou Balakryl Telux. Proniká hluboko do dřeva a chrání ho před větrem, deštěm i UV zářením. Prodává se v 8 přírodních odstínech.

Barevné židličky a bedýnky
Nechat hosty pohodlně usadit je základ jejich spokojenosti. Zkuste staré židličky ze sklepa natřít pastelovými a zemitými odstíny. Staré nátěry nejprve pořádně zbruste (u větších kusů nábytku doporučujeme použít brusku, u menších předmětů postačí brusná houbička). Nábytek i další předměty pak natřete ve dvou vrstvách s odstupem 4–6 hodin. Ve stejných odstínech rovnou natřete i bedýnky, které můžete použít nejen k přenášení věcí, ale také k dekorování květin, jako podstavec pro květiny atd.

O své zkušenosti se dělí svatební studio Yes & Yes: „Dříve jsme měly pocit, že některý nábytek či dekorace již dosloužily, že svou úlohu na svatbách odehrály. Nechávaly jsme je v tmavém koutě s tím, že je jednou zaneseme třeba do vetešnictví. Pak jsme ale přišly na způsob, že můžeme starým věcem vdechnout nový život. A někdy stačí opravdu málo. Mnohdy nám to udělá větší radost, než když si pořídíme věc novou.“

Královský stůl
Našli jste starý odložený stůl? Skvěle vám poslouží, stačí ho zbrousit a dát mu dva nové nátěry s krycí barvou Balakryl UNI, která má navíc atest pro styk s potravinami. Můžete na něm servírovat dobroty, nápoje nebo ho ozdobit květinami a položit na něj svatební knihu, do které vám budou hosté psát a kreslit vzkazy na památku.

Lucerny pro radost
Každá romantická svatba se neobejde bez svíček. Zkuste je umístit nejen na zem a stolky, ale také zavěsit do stodoly. K tomu vám skvěle poslouží staré lucerničky, které můžete natřít jedním z 20 000 odstínů Balakrylu UNI.

Směrovky pro pořádek
Na venkovní svatbě je potřeba hosty správně nasměrovat, kde mají hledat pohoštění, nápoje, fotokoutek, taneční parket a další nezbytnosti. Pomůžou vám v tom vyřezané dřevěné směrovky (třeba ze zbytků prken, roštu z postele, staré skříně) nebo už dávno vyřazená dřevěná okna. Pro popisování okenní tabule využijte barevné fixy na sklo. Okenní rám a směrovky natírejte dle libosti krycími barvami Balakryl UNI třeba ve vintage stylu.

Zdroj a foto: Yes & Yes a Balakryl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *