Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Celebrity

Uhádnete, co plní kalendář operní divě Andree Kalivodové, když se nevěnuje zpěvu?

Pandemie koronaviru otočila život naruby i operní pěvkyni Andree Tögel Kalivodové. Perné pracovní dny plné koncertů, vystoupení a open air festivalů ze dne na den přestaly existovat. Andrea ale situaci využila na maximum – užívá si po letech opravdovou mateřskou, manžela a zaměřila se na charitativní projekty!

„Prioritní bylo, i vůči dětem, brát změnu smířlivě a zaměřit se na to, jak se dá situace využít pozitivně. Samozřejmě chápu, že pro mnohé se jedná o velice náročné období. I z tohoto důvodu jsem se rozhodla využít volný čas a energii k pomoci druhým,” vysvětlila své rozhodnutí přední česká mezzosopranistka. Maminka dvou synů, Adriana (5) a Sebastiana (3), proto zavítala se starším potomkem i do Pardubic. Právě zde sídlí Základní škola a Praktická škola SVÍTÁNÍ, která umožňuje vzdělávání žáků s mentálním a kombinovaným postižením. Budovu školy totiž čeká celková rekonstrukce. Bohužel získané dotace pokryjí pouze část nákladů. Aby žáčci mohli mít i vyhovující učebny, venkovní prostory, a možnosti kvalitních terapií, snaží se vlastními silami SVÍTÁNÍ získat zbývající částku.

Andrea proto neváhala ani chvilku a pozvání na slavnostní předání klíčů budovy stavbařům od místopředsedkyně Senátu PČR Miluše Horské, která je zároveň ředitelkou Základní a praktické školy SVÍTÁNÍ o.p.s., ihned přijala.

„Škola reálně pomáhá hendikepovaným a má mou velkou podporu. Je neuvěřitelné, co zde s dětmi dokáží. Je jasné, že po nouzovém stavu nemá většina lidí a firem peníze nazbyt, ale pokud by chtěl někdo udělat v pohnuté době dobrý skutek, je škola dobrou příležitostí, jak pomoci. Setkala jsem se zde i s Jolanou Voldánovou. Škole Svítání přeji opravdu hodně štěstí a děkuji jim za to, čemu se s takovou láskou věnují,” vyjádřila svou podporu SVÍTÁNÍ sólistka Národní opery, která si školu nemohla vynachválit „Adrian si ve Svítání užil celý den. Bylo to naprosto super, protože si hrál a vůbec nezlobil,“ dodala se smíchem. Andrea měla i tu možnost seznámit se s hejtmanem Pardubického kraje Martinem Netolickým, primátorem Pardubic Martinem Charvátem a vyslechnout si veškeré důležité informace o škole přímo od senátorky Miluše Horské.

„Ze skromné školičky se sotva třiceti žáky je dnes organizace s bezmála sto padesáti zaměstnanci. Dohromady pečujeme o zhruba sedm set žáků a klientů, ať už přímo ve škole nebo v Pardubickém kraji v rámci péče poradenského zařízení. Péči a pomoc poskytujeme všem dětem, o které se žádné jiné zařízení nechce nebo nemůže starat. Jenže nyní potřebujeme pomoc i my. Přestavujeme totiž budovu staré klášterní školy. Abychom dokázali i do budoucna zajistit vhodné zázemí pro naše školáčky, musíme se obrátit na všechny dobré duše kolem nás. Pokud byste i v této nelehké době měli možnost, prosím, přispějte na náš dárcovský účet. Každá částka pro nás znamená neuvěřitelně moc,“ dodala Miluše Horská. Číslo dárcovského účtu a veškeré informace o sbírce na budovu čp. 52 v Klášterní ulici lze nalézt na www.svitani.cz.

Sama Andrea také nyní vede online hodiny na konzervatoři, pořádá konference a na září chystá také první koncert pro onkologický ústav v Brně. Rozhodně se tedy nenudí!

Zdroj a foto: Archiv Andrea Tögel Kalivodová 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *