Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

Ze života

Sídlo Louis Vuitton zdobí pozitivní energie v podání umělce Luckylefthand: devět barev, devět očí a devět srdcí

Ve 20. letech minulého století Gaston-Louis Vuitton napsal: „Udělejme z ulice radostné místo.“ O století později požádala společnost Louis Vuitton výtvarníka s uměleckým jménem Luckylefthand o výzdobu fasády svého sídla v Paříži, nedaleko legendárního mostu Pont Neuf. Freska pokrývá 280 metrů čtverečních a tvoří ji 14 barevných, elegantních a hravých obrazů. Tímto velkoformátovým nástěnným obrazem Louis Vuitton a Luckylefthand chtějí do okolí Pont Neuf přinést radost a pozitivní vibrace během aktuálních karanténních opatření. 

Luckylefthand dostal od Louis Vuitton volnou ruku a použil minimalistický, zhuštěný styl inspirovaný estetikou šedesátých a sedmdesátých letech minulého století, který kolemjdoucí v mžiku oka přemístí do přímořské scenérie komunity Hossegor, jeho adoptovaného města. Murál s mnoha barevnými přechody a primitivními tvary byl namalován pouze akrylovými barvami; jedním z hlavních opakujících se motivů jsou ruce, které jsou od sebe v rozestupu přibližně metru a půl, ale jsou přesto duchem spojeny – jako symbol našeho současného myšlení.

„Chtěl jsem vytvořit tento nástěnný obraz, aby procházejícím Pařížanům nabídl pestrou podívanou, na níž mohou spočinout okem. Čtrnáct „oken“ evokuje myšlenky na letní dovolenou, ale zároveň i současné „dočasné“ karanténní období, kterým procházíme. Ruce umístěné metr a půl od sebe představují odkaz na to, co v aktuální době všichni prožíváme. Rád bych, aby moje nástěnná malba se svými jasnými, sytými barvami a tvary duhy, přinesla lidem pozitivní energii, kterou teď všichni potřebujeme,“ komentuje Luckylefthand svoje dílo.

O umělci Luckylefthand
Steven Burke je francouzský umělec narozený v roce 1982. Působí v městě Hossegor na jihozápadě Francie. Je to místo, z něhož už léta čerpá inspiraci. Po patnáctileté kariéře v oboru grafického designu nyní ve své tvorbě hledá, jak jednoduchostí tvarů a čistotou barvy vyjádřit pozitivitu a radost. V jeho kompozicích se často vyskytuje motiv ruky, který symbolizuje lidstvo v jeho nejuniverzálnější podobě. Tento symbol se postupem času stal pozvánkou do meditativních stavů uprostřed krásné okolní přírody. Další informace: www.luckylefthand.com

O Louis Vuitton
Již od roku 1854 přináší Louis Vuitton světu jedinečný design, v němž se snoubí inovace a styl s tou nejlepší kvalitou. I dnes zůstává značka věrna duchu svého zakladatele Louise Vuittona. Ten, díky svým zavazadlům, taškám a doplňkům pro cestovatele, které byly stejně elegantní jako praktické, je považován i za zakladatele filosofie ‚umění cestování‘. Již od dnů Louise Vuittona se s příběhem značky pojí odvaha. Věrna tomuto odkazu značka Louis Vuitton pravidelně zve architekty, umělce a designéry ke spolupráci na kolekcích ready-to-wear, bot, doplňků, hodinek, šperků a papírového zboží. Dokonalá kvalita produktů Louis Vuitton je důkazem péče, kterou značka věnuje řemeslnému zpracování.

Zdroj a foto: www.louisvuitton.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *