Tojesenzace.cz

Tak trochu bulvární web nejen o českých celebritách, ale i o všech radostech, které život nabízí – lásce, jídle či cestování!

CelebrityZábava

Vypsaná fiXa představuje novou píseň a videoklip Pojedeme spolu

Během karantény Vypsaná fiXa nezahálela. Odehrála deset online koncertů v různém složení a zpěvák Márdi bavil zavřené děti vytvořením nyní již kultovní postavy Kapitána Vejfuka. Kapela stihla nahrát úplně čerstvou novinku a natočit k ní videoklip na koncertě pro lidi v autech.

„Nouzový stav na nás dopadl tvrdě a my jsme si prohlídli opravdové dno, protože naše dvouleté snažení, které mělo vyvrcholit nejlepším létem v historii kapely, se zhroutilo jako domeček z karet. Ale nevzdali jsme to. Kapela se neuvěřitelně semkla a úplně bez cizí pomoci a předešlých znalostí jsme začali hrát online pro zavřený lidi. Zpětná vazba byla neuvěřitelná a ta energie nám dodala sílu k tomu, že jsme dokonce nahráli novou píseň,“ říká zpěvák Márdi.

Ta se jmenuje Pojedeme spolu a byla nahrána velice zajímavým způsobem, který kapela absolvovala úplně poprvé. „Vzhledem k tomu, že jsme byli každý zavřený úplně někde jinde, tak jsme každý svůj part nahráli doma. Basák třeba nahrával v dřevěném domečku, který postavil na hraní svým dětem a kytarista využil kvůli přirozenému echu veřejné schodiště činžovního domu. Materiál jsme pak poslali Onřejovi Ježkovi do studia Jámor a on z džungle našich nápadů vydoloval parádní song. Myslím, že bude sloužit i jako dokument kulturního vyžití v covidové době pro příští generace díky videu Tomáše Bláhy. Každý zde může vidět, že energie živé hudby je nezměrná, potřebná a pro vlastní automobily i trochu nebezpečná,“ vysvětluje Márdi.

Podle písně Pojedeme spolu je nazváno i náhradní letní tour, které se podařilo dát dohromady manažerce kapely místo zrušených festivalů. „Byli jsme smíření s tím, že už si do konce srpna nezahrajeme, takže tohle je v podstatě malý zázrak a my se moc těšíme na naše fanoušky,“ dodává ještě Márdi.

Navíc tuto sobotu (30. 5. od 14:00) proběhne jedna mimohudební akce, Vypsaná fiXa pokřtí v Zoo Chleby mládě velbloudí slečny, které přislíbila vymyslet jméno.

Vypsaná fiXa – Pojedeme spolu
12.6. – Nárameč u Třebíče – areál Doubí
19.6. – Plzeň – Rock Depo 2015 / Depo léto
20.6 –  Hradec Králové – Rock for People
26.6. – Rozhledna Bolfánek u Chudenic
27.6 –  Vápenný Podol fest
5.7. –   Volyně – koupaliště
10.7. – Olomouc – S klub – open air
11.7. – Vlčkovice – Vlčkovicefest
17.7. – Týn nad Vltavou – slavnosti města
18.7. – Ostrava – Slezskoostravský hrad – amfiteátr
24.7. – Liberec – Bunkr – open air
25.7. – Nová role Rock in roll + Wohnout
31.7. – Studnicefest
1.8. –   Kutná hora – Česká1 fest
7.8. –   Čeladná – Ladná Čeladná
14.8. – Letní parket Výrava – společně s Xind X, Skyline, UDG
22.8. – Český Brod – Brod 1995
28.8. – Chotěmice – Vesnický klub

Zdroj a foto: www.vypsanafixa.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *